Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Majeská sa vrátila do Markízy na post programovej riaditeľky

31.01.2019, 10:49 | pol | © 2019 News and Media Holding

Centrum programu vedie v televízii Markíza po materskej dovolenke opäť Silvia Majeská. Do funkcie sa vrátila 14. januára. Programovú stratégiu v celej skupine CME riadi Igor Draguzet.

  • Tlačiť
  • 1

Do funkcie sa S. Majeská vrátila po vyše dvoch rokoch. Zastáva pôvodnú pozíciu riaditeľky celej skupiny Markízy, potvrdila televízia.

S. Majeská dočasne opustila funkciu programovej riaditeľky Markízy v decembri 2016. Za jej nástupkyňu si vedenie vybralo pôvodne Martinu Liškovú, no tá v televízii po pár mesiacoch – v septembri 2017 – skončila.

Za program Markízy odvtedy zodpovedal Chorvát Igor Draguzet z materskej skupiny CME, kde má na starosti koordináciu programového plánovania na všetkých trhoch.

Aj po návrate S. Majeskej bude mať dosah na program Markízy. „Igor Draguzet naďalej riadi tvorbu programovej stratégie v rámci krajín CME,“ uviedla televízia.

Neprehliadnite

V samotnej Markíze je Centrum programu jednou zo siedmich zložiek organizačnej štruktúry – sú v nej ešte Centrum výroby, Centrum kreatívy, Centrum spravodajstva a publicistiky, Centrum reklamy, Centrum ekonomiky a Centrum techniky.

Okrem nadradenej pozície programového riaditeľa majú channel managerov aj jednotlivé stanice – v prípade hlavného kanála Markíza je to Michal Németh, Doma riadi Ivana Sulíková a Dajto Lukáš Beňačka.

Program Markízy riadi S. Majeská od jari 2011, keď vymenila Slovinca Gorazda Slaka. Predtým bola v Markíze riaditeľkou stanice Doma.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Markíza, Silvia Majeská