Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Maďarič: Vývoj RTVS je pozitívny, Mika by mal kandidovať

13.03.2017, 13:02 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Na otázku, či Smer podporí Václav Miku pri opätovnej kandidatúre na šéfa RTVS, odpovedal po premiérovi Robertovi Ficovi v Rádiu Expres už aj minister kultúry Marek Maďarič. Ani z jeho reakcie však nie je postoj strany zrejmý. Na rozdiel od svojho straníckeho šéfa však vývoj vo verejnoprávnom médiu za súčasného manažmentu hodnotí pozitívne.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

V Exprese sa M. Maďarič s moderátorom Braňom Závodským bavil primárne o aktuálnej téme možného rušenia Mečiarových amnestií, no v závere čelil aj otázkam o RTVS. Voľba nového generálneho riaditeľa bude v parlamente v júni.

Na otázku, či bude V. Mika kandidátom Smeru rovnako ako pred piatimi rokmi, šéf rezortu kultúry priamo neodpovedal. „Treba si počkať, kto sa prihlási,“ uviedol.

R. Fico na Exprese v polovici februára naznačil, že súčasný generálny riaditeľ RTVS už pri tohtoročnom hlasovaní nemusí mať podporu Smeru. Premiér dlhodobo kritizuje novinárov vrátane redaktorov RTVS. V súvislosti s témou vtedy v rozhlasovej relácii zopakoval, že „Slovenská televízia a rozhlas jednoznačne napomáhajú slovenskej opozícii“.

Maďarovičovo hodnotenie RTVS v rozhlasovej relácii bolo pozitívne. „Neprekvapilo ma to (keby sa V. Mika prihlásil), tým, že za roky jeho pôsobenia sa RTVS veľmi pozitívne vyvinula, či ekonomicky alebo programovo,“ načrtol minister.

„To je môj subjektívny pocit, pokiaľ nemá nič lepšie na práci, tak by sa z môjho pohľadu ako úspešný generálny riaditeľ asi mal uchádzať, ale môžu sa prihlásiť aj iní rovnako fundovaní a kvalitní,“ pokračoval M. Maďarič.

V. Mika má oficiálne kandidatúru podľa medializovaných informácií potvrdiť v čase, keď parlamentný výbor otvorí prihlasovanie uchádzačov.

Neprehliadnite

Na opakovanú otázku, či by Smer kandidujúceho V. Miku podporil, M. Maďarič ani na druhý pokus nedal jasnú odpoveď. „Neodpoviem vám na tú otázku, dostatočne som vyjadril svoj pohľad na súčasný stav RTVS a nemôžem dnes predvídať iných kandidátov,“ vysvetlil.

Šéf rezortu tiež naznačil, že tému môže sledovať aj z odstupu. „Je otázka, či ako minister kultúry budem do toho priamo vstupovať, myslím si, že skôr nie. Možno jedine keby hrozilo, že by bola voľba medzi zjavne nekompetentným človekom,“ vyhlásil.

V roku 2012, keď Smer vládol sám, hlasovalo v parlamente za V. Miku 74 poslancov z 95 odovzdaných lístkov.

V súčasnej koalícii sa Smer dostal pre RTVS do sporu s SNS, ktorá zablokovala zvyšovanie koncesionárskych poplatkov. SNS zároveň naznačila svoj záujem o dosiahnutie vplyvu v RTVS.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Marek Maďarič, RTVS, Smer-SD, Václav Mika

Diskusia (0 reakcií)