Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Maďarič odporúča ministerke iniciovať obnovenie investigatívy v RTVS

23.03.2018, 11:00 | TASR | Mediálne.sk

Exminister kultúry a súčasný poslanec parlamentu Marek Maďarič (Smer-SD) plánuje podporiť novú vládu. V súvislosti s RTVS svojej nástupkyni Ľubici Laššákovej navrhuje, aby iniciovala obnovenie investigatívny v RTVS.

  • Tlačiť
  • 2

M. Maďarič chce dať novej vlády P. Pellegriniho šancu. Mrzí ho však, že vládny kabinet neupravil v niektorých častiach Programové vyhlásenie vlády.

Tvrdí, že bude sledovať nové kroky vlády. Podstatný je preňho aj osud RTVS. „Pre mňa osobne je veľmi dôležité, že či sa bude napríklad posilňovať alebo oslabovať nezávislosť RTVS. Myslím si, že by bolo možno aj dobrým krokom, keby ministerka kultúry Ľubica Laššáková iniciovala, aby RTVS obnovila investigatívu práve v kontexte tohto, že bol zavraždený investigatívny novinár,“ doplnil M. Maďarič.

Jedinú investigatívnu reláciu Reportéri stopol manažment RTVS na prelome rokov. Generálny riaditeľ Jaroslav Rezník následne povedal, že formát sa vráti v novej podobe v septembri. Investigatívu v RTVS vedie aktuálne Vincent Štofaník, ktorý bol predtým riaditeľom rozhlasových programových služieb.

M. Maďarič ešte ocenil, že sa nová ministerka kultúry ospravedlnila za svoje výroky o zahraničnom vplyve Georga Sorosa. „Nebolo to šťastné vyjadrenie. Som rád, že názor korigovala, lebo ja odmietam žiť v svete nejakých spiknutí alebo organizovaní prevratov zo zahraničia,“ dodal M. Maďarič.

V súvislosti s RTVS poznamenala L. Laššáková už skôr na margo koncesionárskych poplatkov, že sú potrebné ako zdroj financovania inštitúcie, ale hovoriť o ich výške je podľa jej slov predčasné.

Rovnako tak sa chce pozrieť aj na Maďaričov návrh voľby zmeny šéfa RTVS. Či ho bude presadzovať, nie je zatiaľ jasné.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Ľubica Laššáková, Marek Maďarič, RTVS