Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Maďarič je naklonený zvýšeniu koncesionárskych poplatkov

15.08.2014 | Martin Poláš

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

15.08.2014 | landrass

Hmm, zase rovnaka tema...zvysovanie....mne sa zda, ze pred nejakym casom sa vravelo o konecnom zruseni?...uz to neplati?, zase mate malo?!

16.08.2014 | Julius Mališ

Koncesionárske poplatky zrušiť a nie zvyšovať. Národ Slovenský, zabuď sa.

16.08.2014 | jakoncesionar

Zrušiť konc. poplatky nemá zmysel, do RTVS v tom prípade pôjdu peniaze zo štátneho rozpočtu a sme tam kde sme boli, Mika bude rozhadzovať veselo naše peniaze ďalej. Totálne predražené formáty, neuveriteľné honoráre, to je RTVS za vedenia Václava Miku. Markíza za jeho vedenia išla ku dnu, po jeho nástupe v roku 2006 si viedla dobre, po jehu úteku v r.2010 ako ekonomicky tak programovo išla ku dnu. A Mika? Žiadne opatrenie na zlešenie situácie, utiekol ako pravý zbabelec. RTVS pod jeho vedením a rozhadzovaním bude onedlho potrebovať obrovské sumy na svoju existenciu.

16.08.2014 | citatelTrendu

Z koncesionárskych poplatkov sa stala populistická téma. Pravdou je, že tých pár eur mesačne nikoho "nezabije" a žiť z luftu sa nedá. Či to zaplatíme my alebo štátny rozpočet je v podstate jedno.

Mikove kroky sa mi zatiaľ pozdávajú, konečne pribudli aj nejaké filmy, či už seriál Kolonáda (výborný až na hlavnú predstaviteľku Karnasovú), milo prekvapil p. Višňovský, nový večerníček (podľa mňa bol veľmi umelecky poňatý, naše deti nebavil, hoci sme špeciálne kvôli novému večerníčku zapínali TV) a niektoré relácie.

Zlepšili sa aj správy (aj keď niektoré témy sú príliš roztiahnuté a zlepšiť by si zaslúžila aj relácia o 5 minút 12). Konečne pribudla nová technika na HD vysielanie a čo ma potešilo najviac, konečne vysiela STV1 v HD na satelite.

A objektívne, bez peňazí to nejde. Nech trebárs dajú koncionárske poplatky napr. na 10 €, ale nech vznikajú nové rodinné seriály, publicistické relácie a rozprávky, nielen, ako to bývalo doteraz, že peniaze sa vždy našli len na citlivé témy rómovia, menšiny a pod. Chcem kvalitnú verejnoprávnu TV so všetkým čo k tomu patrí.

18.08.2014 | Amras

Je to sice populisticka tema, ale pravdou ostava, ze koncesie su dnes dan z hlavy, s podivnymi pravidlami. Najviac proti koncesiam hovoria naklady na ich vyber a reziu. Som za financovanie zo st. rozpoctu, kedze je to ako pises "v podstate jedno". Samozrejme posilnit kontrolne mechanizmy fungovania RTVS a jej totalna transparentnost.
Miku treba pochvalit, no jeho rozvojove plany (3. TV kanal) do buducnosti sa mi vobec nepacia!

18.08.2014 | samorost

dejte mi RTVS na par roku a ja budem tezky milionar.
Iba nominanti a dementi umi natahnout ruky a zebrat penize na provoz politickeho a zaprodaneho media, o ktere nema nikdo zajem a dlabe na nej. Bylo by zajimave sledovat financni toky v tomto mediu a a ukazat, kam a komu plynou nase koncesni poplatky. Myslim, ze by jsme se velmi divili, kdo vsechno je na tom pricucnuty.