Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lewinská bude producentkou seriálu. O svojej afére s Clintonom

08.08.2019, 07:12 | TASR

Bývalá stážistka v Bielom dome Monica Lewinská bude jednou z producentiek pripravovaného televízneho seriálu, ktorý sa bude zaoberať jej škandalóznou aférou s bývalým americkým prezidentom Billom Clintonom.

  • Tlačiť
  • 1

Seriál s názvom Impeachment je tretím pokračovaním úspešného projektu American Crime Story inšpirovaného skutočnými udalosťami.

Séria bude mať v USA premiéru na budúci rok v septembri, keď bude finišovať prezidentská kampaň, informovala v stredu stanica BBC.

M. Lewinskú stvárni Beanie Feldsteinová, Sarah Paulsonová bude hrať Lindu Trippovú – štátnu zamestnankyňu, ktorá tajne nahrala Lewinskej súkromné telefonáty o jej vzťahu s prezidentom.

Annaleigh Ashfordová stvárni Paulu Jonesovú, ktorá zažalovala B. Clintona za sexuálne obťažovanie. Kto bude hrať bývalého prezidenta a jeho manželku Hillary, nebolo bezprostredne známe.

M. Lewinská bola 22-ročná praktikantka v Bielom dome, keď mala s vtedy 49-ročným Clintonom počas jeho prezidentského obdobia ľúbostný románik v rokoch 1995-97.

Následkom škandálu bola M. Lewinská vystavená intenzívnemu nátlaku americkej verejnosti a neskôr sa priznala, že ju to psychicky hlboko poznačilo.

M. Lewinská uviedla, že s ponukou zúčastniť sa na príprave seriálu spočiatku váhala a bola z nej vystrašená, ale neskôr sa stala vďačnou za posun, ktorý spoločnosť vo vnímaní tejto pikantnej udalosti odvtedy spravila.

Seriál je založený na bestselleri „A vast conspiracy: the real story of the sex scandal that nearly brought down a President“ od Jeffreyho Toobina z roku 1999.

Televízna stanica FX zakúpila práva na spracovanie knihy v roku 2017, ale nechcela sa pustiť do výroby seriálu bez účasti M. Lewinskej.

Sexuálny škandál viedol k impeachmentu B. Clintona, ale po 21-dňovom senátnom procese v roku 1999 ho zbavili obvinení z krivej prísahy a marenia úradného výkonu.

B. Clinton odišiel z úradu v roku 2001 po dvoch funkčných obdobiach. Po tom, ako sa jeho vzťah s M. Lewinskou dostal na povrch, sa verejne ospravedlnil s priznaním, že „zhrešil“.

  • Tlačiť
  • 1