Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kriminálka Staré Mesto 2 pôjde na Jednotke od septembra

06.06.2013, 11:54 | Martin Poláš | ČTK

Trigon Production v týchto dňoch finišuje s nakrúcaním šesťdielneho seriálu

  • Tlačiť
  • 2

Pokračovanie seriálu Kriminálka Staré mesto uvedú česká aj slovenská verejnoprávna televízia naraz. Prvý diel druhej série sa na obrazovku dostane v pondelok 9. septembra.

Seriál pre ČT a RTVS vyrába spoločnosť Trigon Production, finančný vklad slovenskej televízie za šesť objednaných častí je 546-tisíc vrátane dane. Trigon v súčasnosti RTVS dodáva aj publicistický magazín

rtvs_logo_oficialne

Postav dom, zasaď strom.

Produkcia aktuálne finišuje s nakrúcaním druhej série kriminálneho seriálu. Posledná klapka Kriminálky Staré mesto 2 má padnúť v polovici júna, tvorcovia v súčasnosti pracujú v Prahe, no nakrúcalo sa aj v Bratislave.

Novými postavami v seriáli budú české herci Saša Rašilov a Miroslav Donutil, novou tvárou bude tiež na prvý pohľad seriózny majiteľ kliniky v podaní Milana Kňažka. Rašilov hrá policajného pridelenca na ambasáde, ktorý na Slovensku pomáha riešiť prípady presahujúce do Čiech.

V seriáli bude spolupracovať s kriminalistkou Zuzanou v podaní Zuzany Fialovej. Rašilov tak do určitej miery nahradí jej predchádzajúceho partnera Andyho, ktorého hral Matěj Hádek.

Druhá séria sa od prvej líši predovšetkým tým, že ponúka jeden veľký príbeh previazaný všetkými dielmi. „Už to nie sú samostatné uzavreté príbehy, ale má to jeden veľký príbehový oblúk, a každá z tých častí má jeden malý mini príbeh,“ povedal Patrik Pašš z Trigon Production.

Autormi námetu Kriminálky Staré mesto sú Zuzana Fialová a Barbora Jašová. Scenár napísali Dominik Dán a Ján Drbohlav. Hlavným kameramanom je Peter Kelíšek a režisérom rovnako ako v prvej sérii Ján Sebechlebský. Jednotlivé časti majú 57 minút.

lasica_fialova_kriminalka_stare_mesto_STV

Prvá séria kriminálky sa na Jednotke vysielala na jeseň 2010. Seriál začínal v 12+ s ratingom 8,5 percenta, podielom 21,2 percenta a 401-tisíc ľuďmi pri obrazovkách. Napokon si počas všetkých siedmich epizód udržal podiely nad hranicou 15 percent.

Seriál získal v tomto roku špeciálnu cenu na 15. Medzinárodnom festivale filmárskych diel s detektívnou tematikou DetectiveFEST v Rusku, kde bolo v kategórii „TV seriál“ nominovaných 22 diel z deviatich krajín . Slovenskí tvorcovia, ako aj Zuzana Fialová ocenená za stvárnenie hlavnej ženskej postavy, nadporučíčky Krauzovej, si ceny prevzali v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 2