Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kresťanská TV Lux spúšťa denné spravodajstvo

11.09.2009, 10:30 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Televízia bude svoje správy vysielať denne od pondelka do piatka o 20:00 v rozsahu 7 až 8 minút.

  • Tlačiť
  • 5

tv_lux_logo-2.gif

Aj kresťanská televízia Lux spustila od septembra novú programovú štruktúru. Jej súčasťou je aj projekt denného spravodajstva.

"Po roku existencie televízie došlo k zmene programovej štruktúry, ktorá prináša viac nových programov a akvizícií a súčasne chce ponúknuť divákovi viac aktuálnosti a menej repríz. Aj preto došlo k náročnejšiemu kroku, a to k dennému spravodajstvu v rámci pracovného týždňa," vysvetlil pre Mediálne.sk zástupca riaditeľa stanice Peter Novák.

Od svojho vzniku 4. mája 2008 pripravoval Lux spravodajský súhrn raz týždenne. "Bola to príprava a akási 'skúška' na ďalší krok, ktorý nasledoval už v septembri 2008, kedy od polovice mesiaca začala televízia ponúkať súhrn správ pravidelne dvakrát týždenne, vždy v utorok a piatok o 20:00 v trvaní 15 minút," dodal Novák.

spravy_Lux

Premiérové Správy neuvidia diváci Luxu iba počas víkendov. Tie majú slúžiť na rekapituláciu najvýznamnejších udalostí týždňa.

Vyrábať denné spravodajtvo televízii umožňuje aj jej expanzia do regiónov. Naposledy sa posilnila o pobočku v Prešove. "Už fungujúce pobočky v Banskej Bystrici a Trnave naďalej napĺňajú spravodajské ciele televízie. TV Lux takisto získala a rozšírila rady spravodajských štábov po celom Slovensku," uzavrel zástupca riaditeľa.

Svoje správy bude Lux vysielať denne od pondelka do piatka o 20:00 v rozsahu 7 až 8 minút. V priemere má ísť o 2 správy zo Slovenska, 1 správu z Vatikánu a zhruba 5 čítaných správ z najvýznamnejších udalostí v cirkvi vo svete aj na Slovensku. K súčasnej moderátorskej dvojici má pribudnúť jedna nová tvár. Reprízy Správ bude Lux vysielať vždy pred polnocou a na druhý deň o 10:00 dopoludnia.

TV Lux v súčasnosti pokrýva svojim signálom približne 47 percent slovenských domácností. Vysiela od 4. mája 2008, ostro od septembra. Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5