Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kraus Markíze ponúkol sitcom z lekárskeho prostredia

07.11.2007, 08:00 | Radoslav Augustín | © 2007 News and Media Holding

Budúci rok by slovenské televízie mali vysielať osem seriálov.

  • Tlačiť
  • 7

Seriál, ktorý ponúkol Markíze scenárista a herec Andy Kraus je sitcom z lekárskeho prostredia. Denníky informovali o nekonkrétnom námete na pôvodný seriál začiatkom týždňa. "Názov je Sestričky a hotový je námet, biblia a pilotná časť," povedal Kraus pre Mediálne.sk.

markiza_logo.gif

Tvorca dosiaľ najúspešnejšieho pôvodného titulu v novodobej histórii slovenského televízneho trhu bude pracovať aj pre spoločnosť režiséra Susedov Tomáša Janča a producenta Pavla Boba Továreň 5/7/11. Tá chystá pre konkurenčnú Joj daily soap Panelák.

V sitcome Sestričky budú hrať herečky zo seriálu Susedia Zuzana Tlučková a Marta Sládečková. "Sú to dve z hlavných postáv," potvrdil Kraus. Rokovania o námete s Markízou práve priebehajú, Kraus tvrdí, že definitívne ešte nie je rozhodnuté.

Markíza by mala po získaní Krausovho sitcomu dôvod na radosť, Susedia dokážu aj v tretej sérii udržiavať najlepšiu kondíciu s podielmi nad 60 %, v repríze v prime-time ten istý týždeň prinášajú nadpriemer.

Seriály slovenských televízií budúci rok

Už vysielané spolu s ohlásenými alebo plánovanými.

Ordinácia v ružovej záhrade (Markíza)
Mesto tieňov (Markíza a DNA Production)
Denný seriál (Markíza)
Sestričky (Markíza, neuzatvorené rokovania)
Panelák (Joj a Továreň 5/7/11)
Mafstory (Joj)
Kriminálka Staré mesto (STV a Trigon, vstup do koprodukcie sa zvažuje)
Lapači duší alebo Rómeovia a Júlie (STV a ČT, vstup do koprodukcie sa zvažuje)

  • Tlačiť
  • 7