Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jojka včera omylom odvysielala nesprávnu epizódu Ako som prežil

23.03.2009, 10:10 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Podľa hovorkyne zlyhal ľudský faktor.

  • Tlačiť
  • 19

tv_joj_logo_nove.gif.gif

Televízia Joj včera spustila svoj nový seriálový projekt Ako som prežil, na obrazovky sa však dostala miesto naplánovanej prvej časti druhá. Diváci tak nevideli masívne propagovaný príbeh "Dieťa za život" o tehotnej žene s rakovinou prsníka, ale epizódu "Osudové rozhodnutie", ktorá opisuje príbeh mladej matky, ktorej jediný syn upadol po vážnej dopravnej nehode do dlhodobej kómy.

Hovorkyňa Jojky Tatiana Tóthová tvrdí, že nešlo o zámer. Zámenu epizód vysvetľuje zlyhaním ľudského faktora. "Na vysielacie pracovisko doniesli inú kazetu," povedala.


Príbeh, ktorý televízia v stredu ukázala novinárom a v ostatných dňoch naň divákov lákala v self-prome či inzerátmi v denníku Nový Čas alebo týždenníku Eurotelevízia, sa tak do vysielania dostane s týždňovým oneskorením. Nepočujúci diváci si z neho už včera mohli prostredníctvom skrytých titulkov prečítať niekoľko dialógov, ktoré nekorešpondovali s dianím na obrazovke. "Titulky sme po niekoľkých minútach stiahli," dodala Tóthová.

Nový seriál vyrába pre televíziu Joj spoločnosť D.N.A. Production. Ako som prežil má dvanásť dejovo uzavretých častí, vychádzajúcich z reality. Prvé epizódy sa začali natáčať v polovici januára, výroba jednej trvá týždeň. Od začiatku roka prebiehala aj viacfázová promo kampaň na podporu projektu. Viac informácií.

Epizódy, ktoré si nechtiac vymenili vysielací termín


Dieťa za život

Neobyčajný príbeh mladej tehotnej Kláry, ktorá si v najkrajšom období života nahmatala na prsníku hrčku. Diagnóza je jasná. Rakovina! Klára sa musí rozhodnúť. Dieťa alebo liečba. Rozhodnutie je o to ťažšie, že Klára je v piatom mesiaci tehotenstva. Najbližším a rodine záleží hlavne na Klárinom zdraví. Klára sa však dieťaťa nechce vzdať...

Hrajú: Elena Podzámska, Marián Miezga, Eva Matejková a ďalší. Réžia: Róbert Šveda.

ako_som_prezil_joj_4.jpg

Osudové rozhodnutie

Príbeh mladej matky, ktorej jediný syn upadol po vážnej dopravnej nehode do dlhodobej kómy. Mária, bojujúca o život svojho dieťaťa, spočiatku verí, že jedného dňa príde do nemocnice a nájde svojho usmievavého Janka sedieť na posteli. Jeho diagnóza je však viac ako vážna. Spolu so svojím mužom sa však s ňou musia vyrovnať. Dá sa to vôbec? A za akú cenu?

Hrajú: Zuzana Mauréry, Pavol Višňovský, Henrieta Mičkovicová a ďalší. Réžia: Peter Bebjak.

ako_som_prezil_joj_2.jpg

  • Tlačiť
  • 19