Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj si už nechala odňať licenciu k Senzi

23.11.2016, 11:27 | pol | © 2016 News and Media Holding

Televízia Joj uzavrela aj poslednú väzbu s hudobnou stanicou Senzi, ktorú v roku 2013 zakladala. Radu pre vysielanie a retransmisiu (RVR) požiadala o odňatie licencie, čomu regulátor vyhovel.

  • Tlačiť
  • 0

Na licenčnú rada sa obrátila spoločnosť Mac TV, ktorá je držiteľom licencií na stanice Joj Group s výnimkou kanálov Joj Cinema a Joj Family.

„Rada vyhovela žiadosti o odňatie licencie,“ uviedla pre Mediálne.sk hovorkyňa RVR Lucia Jelčová. Joj požiadala o odňatie k 31. 12. tohto roka, s čím regulátor súhlasil.

Ak chce vysielanie Senzi pokračovať, bude jej súčasný prevádzkovateľ potrebovať novú licenciu. Stanicu od Joj Group prevzala v roku 2015 spoločnosť Nunez NFE režiséra a producenta Petra Núñeza. Predtým mala v akciovke Senzi prevádzkujúcej vysielanie polovičný podiel, v súčasnosti je 100-percentným vlastníkom.

Rada zatiaľ neeviduje žiadosť o pridelenie novej licencie žiadnemu subjektu s názvom programovej služby Senzi. Prax umožňuje získať licenciu aj na stanicu s iným názvom a ten prípadne dodatočne upraviť.

Mediálne.sk kontaktovalo Senzi s otázkou, či sa o licenciu bude uchádzať, respektíve, ako bude riešiť situáciu s odňatím pôvodnej licencie, televízia zatiaľ nereagovala. Ak by licenciu nezískala do konca roka a vysielala by aj v januári, išlo by o porušenie zákona.

Senzi riadi od leta tohto roka Noro Mészároš, ktorý avizoval posilnenie obchodného oddelenia, zatraktívnenie programovej štruktúry a rozšírenie pokrytia. Stanica sa v októbri vrátila do DVB-T ako kódovaná, no bezplatná stanica v Plustelke.

N. Mészároš, ktorý sa v Senzi pôvodne zviditeľnil ako moderátor relácií, v ktorých si diváci nechávajú hrať piesne na želania, prevádzkuje spolu s Branislavom Kissom aj agentúru VIPmedia. Tá usporadúva eventy a zastupuje umelcov vrátane interpretov známych z vysielania Senzi.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Nunez NFE, Rada pre vysielanie a retransmisiu, Senzi

Diskusia (0 reakcií)