Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj si zrejme robí pôdu pre tretí kanál. Joj Klub

17.05.2011, 10:00 | Radoslav Augustín | © 2011 News and Media Holding

Názov registruje v tých istých kategóriách ako Joj Plus, skúpila aj webové domény.

  • Tlačiť
  • 3

tv_joj_logo_3D

Joj Klub. Tento názov by sa mohol onedlho stať na slovenskom trhu známym pojmom. Televízia Joj totiž robí tie isté kroky, ako keď chystala spustenie novej televízie Joj Plus. Registrovala si ochrannú známku Joj Klub v tých istých kategóriách použitia a rezervovala si domény www.jojklub.sk a www.jojklub.eu. Stránky zatiaľ vítajú oznamom o chystanom obsahu.

Joj sa ambíciami na ďalšiu stanicu netají. Riaditeľ stanice František Borovský v nedávnom rozhovore pre denník Sme predpovedal, že každej z existujúcich televíznych “skupín” - Markíza, Joj a STV - pribudnú najbližšie roky ďalšie stanice. “Myslím, že sme na toto obdobie pripravení a tešíme sa na nové výzvy. Inak by to bola nuda,“ dodal. Televíziu sme požiadali o oficiálne stanovisko.

Joj Plus spúšťala materská Joj na jeseň 2008. Retro kanál s hlásateľkami postupne transformuje na televíziu orientovanú na akvizície, ktoré pre pretlak vlastnej tvorby nevysiela materská televízia. Jej podiel je nad 3 percentami, vďaka ktorým postupne zosadila z pozície trhovej štvorky Dvojku Slovenskej televízie. Jej share v ostatných rokoch klesol, okrem iného aj pre presun niektorých športových udalostí na ostatné okruhy.

Nové stanice už roky na slovenskom trhu sľubuje aj CME. Predchádzajúci riaditeľ Václav Mika i súčasná šéfka Zuzana Ťapáková spomínajú najmä tematické stanice s akvizíciami a tiež má ísť o najbližšie roky. Zatiaľ skupina spustila televíziu Doma (2009), najskôr orientovanú výhradne na ženy, no čoraz viac profil rozširuje. Doma podobne ako Joj Plus na trhu obsadzuje hodnoty nad 3 percentami.

  • Tlačiť
  • 3