Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj sa spojila s ČT. Produkujú seriál Svet pod hlavou

22.10.2016, 18:17 | Michal Vasko

TV Joj sa pri seriálovej tvorbe prvý raz spája s verejnoprávnym vysielateľom - Českou televíziou. Spoločne koprodukujú kriminálnu minisériu Svet pod hlavou, ktorá sa začala nakrúcať koncom júla. Na obrazovky sa pravdepodobne dostane v prvej polovici budúceho roka. Dej je vo veľkej časti zasadený do 80. rokov.

  • Tlačiť
  • 0

Svet pod hlavou vzniká v koprodukcii ČT, Joj a spoločnosti Bionaut, ktorá stojí aj za seriálmi Doktor Martin (ČT, RTVS) či Mamon (HBO). 

„Na našej ceste za stále kvalitnejšou vlastnou tvorbou sa v jednom z nových seriálových projektov spájame s Českou televíziou. Pôjde o vôbec prvý koprodukčný seriál TV Joj a prvý seriál, ktorý ČT pripravuje s komerčnou televíziou,“ napísal na Facebooku generálny riaditeľ Joj Marcel Grega. 

Desaťdielna kriminálka je inšpirovaná britským seriálom Life on Mars. Ten vysielala v rokoch 2006 - 2007 britská BBC, vznikli dve série. Life on Mars sa následne adaptoval aj v USA, Španielsku či Rusku. 

Česko-slovenská verzia sa nakrúca v Prahe, Ústí nad Labem, Kladne, Neratoviciach, Moste a v ďalších lokalitách v severných Čechách. Objaví sa v nej približne 150 českých a slovenských hercov, 2-tisíc komparzistov a viac ako 100 dobových áut. 

Na režisérsku stoličku sa posadili Marek Najbrt a Radim Špaček, ktorí majú na svojom konte viacero ocenených filmov. Medzinárodný seriál píšu scenáristi, ktorí sú okrem iného aj držiteľmi Českého leva – Ondřej Štindl, Benjamin Tuček a Robert Geisler. Hlavnej úlohy sa zhostí český herec Václav Neužil. Zo slovenských tvárí je potvrdená Judit Bárdos.

Svet pod hlavouZdroj: TV Joj

Svet pod hlavou v sebe podľa tvorcov spája prvky detektívky a rodinnej drámy. Divák by tak mal byť v napätí až do poslednej časti.

„Policajt Filip Marvan musí ukradnúť dôkazy, aby zachránil svojho brata pred mafiou. Zrazí ho auto a on upadá do bezvedomia. Prebudí sa v nemocnici v roku 1982. Ako sa v minulosti ocitol? Prečo? A aká je cesta späť? Na pozadí pátrania po príčinách, ktoré jeho rodine zmenili život, je Filip nútený vyšetrovať sériu detektívnych prípadov Sokolova 80. rokov,“ píše ČT v anotácií nového seriálu. 

Koprodukčný česko-slovenský seriál dopĺňa dramatické projekty Joj v oblasti pôvodnej tvorby, komerčná dvojka má pripravené do vysielania aj vlastné seriály Strih, Hotel, Prázdniny a historický 1890

Tradičným partnerom ČT je najmä RTVS, zo seriálov spolu pracujú na kriminálke s Jurajom Kukurom Inšpektor Max. Do vysielania sa má dostať na jeseň 2017. 

 

 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Robert Fico, Smer, snem

Diskusia (0 reakcií)