Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj neuspela so žalobou. Súd potvrdil vysokú pokutu za V siedmom nebi

30.05.2019, 13:56 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Televízia Joj neuspela na súde so žalobou, ktorou sa bránila voči sankcii licenčnej rady za odvysielanie relácie V siedmom nebi. Regulátor ešte v roku 2016 rozhodol o pokute 15-tisíc eur za to, že televízia zasiahla do dôstojnosti detí – maloletých sestier z mediálne známeho prípadu.

  • Tlačiť
  • 2

V apríli 2016 odvysielala Joj v relácii V siedmom nebi príbeh, ktorým plnila sen pre pestúnov Tomáša a Máriu, ktorí si osvojili dve dievčatá – Simonku a Sašku, sestry 5-ročnej Lucky, ktorú utýrali vlastní rodičia a jej telo skrývali v byte.

Príbeh vysnívala kamarátka Ildikó, ktorá pre Máriu a jej rodinu chcela zorganizovať slávnostné krstiny oboch dievčat. Tie v tom čase mali 6,5 a 3,5 roka.

Moderátor Vilo Rozboril v dokrútke navštívil rodinu, kde viedol rozhovor aj so staršou Saškou. Pýtal sa aj jej aj na to, či si pamätá Lucku. Tá odvetila, že trošku.

Ďalej sa moderátor dieťaťa opýtal, či zosnulej sestre zapálila sviečku. „Nie, tato mi ju zapálil. Ja sa tak modlím, že v mene otca i syna i ducha svätého amen. Bože príď mi na pomoc, daj mi tichú dobrú noc. A nech tvoja ochrana s nami je až do rána. V mene otca i syna i ducha svätého. Amen,“ odpovedalo dievča.

Moderátor sa ešte spýtal, „čo je teraz Lucka“. Dievča odpovedalo, že anjelik. A na ďalšiu otázku, či ich stráži a dáva na nich pozor súhlasne prikývlo hlavou.

Po zisteniach riešili tému aj spravodajsky

Dlhší rozhovor viedol V. Rozboril s pestúnmi, detailne sa venovali osudu dievčat, ktoré po tom, čo rodičia išli do väzenia, putovali do detského domova a následne k profirodine. Pestúni načrtli, že ani tá sa o nich nestarala dobre.

Rodina mala dievčatá trestať napríklad odopieraním 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy súd, TV Joj, V siedmom nebi, žaloba