Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj nasadí skraja roka nový denný seriál, RTVS šou Zem spieva

04.12.2019, 19:36 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Televízia Joj si aj tento rok hneď na začiatok pripravila premiéru svojho pôvodného seriálu. Do vysielania nasadí novinku, pri ktorej sa autorsky spojili úspešný český scenárista Petr Kolečko a kreatívna producentka Danica Hričová. Na Jednotke ešte skôr odštartuje nová séria Zem spieva.

  • Tlačiť
  • 0

Joj má aj na budúci rok pripravených niekoľko vlastných seriálov, ktoré bude postupne divákom ponúkať. Ako prvý sa do vysielania dostane Nový život.

Ten pre televíziu napísal český scenárista Petr Kolečko, ktorý je autorom aj seriálov Hrobári či Most!, známych takisto z vysielania Joj.

Joj opäť skúsi denný seriál

V prípade nového rodinného seriálu má Joj pripravených na začiatok 40 častí. V Novom živote si zahrajú Helena Krajčiová, Milo Král, Alexander Bárta, Henrieta Mičkovicová, Alžbeta Stanková, Max Bolf, Ivan Krúpa, Jozef Vajda a ďalší.

Režisérmi sú Jan Novák a Viktor Čudaj. Jednotlivé časti majú podľa prezentácie televízie pre inzerentov 50 minút.

Dej je o trojici najlepších kamarátov Dušanovi, Pavlovi a Lucii, ktorí sa rozhodnú v rovnakej chvíli ukončiť svoje dobre rozbehnuté športové kariéry. Každý z nich má na to celkom iný dôvod - zranenie, túžba po rodine alebo životnej zmene.

„Všetci traja sa ocitnú na začiatku nového života a musia si vybrať cestu, ktorou sa vyberú. Uvidíme, ako sa vyrovnávajú s veľkými životnými zmenami, ako sa mení ich vzťah k rodine a ako si konečne užívajú všetko, čo si kvôli profesionálnemu športu odopierali,“ uvádza Joj v anotácii.

Nový životZdroj: TV Joj

Premiéru bude mať novinka v nedeľu 5. januára o 20:30. Vyhradený má priestor do 22:05. Malo by ísť o mimoriadny vysielací čas pre pilotný diel, inak má nedele televízia aj v novom roku vyčlenené pre reláciu V siedmom nebi.

Kde však bude vysielať Nový život v ďalších týždňoch, zatiaľ nie je jasné. Podľa týždenníka Eurotelevízia má byť seriál denný a nadviazať na kedysi úspešný Panelák. Koľko častí týždenne však Joj zaradí, ešte televízia nepovedala.

Joj má v konkurenčnom súboji problém najmä v podvečernom slote po 18:00, keď si väčšina divákov sadá k obrazovkám a v tom čase s náskokom dominuje Markíza so svojím seriálom Oteckovia vysielaným od pondelka do piatka.

Joj sa snažili pozíciu Markízy oslabiť aj vlani začiatkom roka, keď mali Oteckovia asi mesačnú prestávku. Do slotu nasadila nový scripted-reality seriál Záchrancovia v kombinácii s kvízšou IQ Taxi, ale formáty postupne strácali sledovanosť.

Po návrate Oteckov to bolo ešte badateľnejšie. Do podvečerov napokon Joj počas roka vrátila kulinársku licencovanú šou Moja mama varí lepšie ako tvoja.

„Seriálová bitka“ v podvečeroch by zrejme nedávala význam, Nový život preto podľa všetkého pôjde v prime-time, viackrát do týždňa, ako predtým Divoké kone, Zoo či spomínaný Panelák.

Zem spieva od začiatku roka

Z programových plánov televízií na prelom roka vyplýva aj ponuka komerčných staníc na Silvestra. Naše najväčšie televízie stavia na premiérové formáty.

Zem spievaZdroj: RTVS / Patrik Ratajský

Na Markíze pôjde o 20:30 silvestrovský špeciál Chart Show a po ňom komédia Babovřesky 3, na Joj Silvestrovské Inkognito a po ňom aj nový diel Všetko, čo mám rád – o 22:30 aj o polnoci. RTVS už skôr potvrdila koncoročné vydania Milujem Slovensko, talkšou Neskoro večer aj premiéru koncertu Duchon´s.

Na Nový rok si televízie pripravili premiérové filmy – Markíza, Joj romantickú komédiu Psie dni. Na Jednotke pôjde prvý diel Sváka Ragana, ďalšie pôjdu v nasledujúce dni.

RTVS uvedie v prvom týždni nového roka takisto premiérovú šou – od soboty 4. januára začne s novým ročníkom folklórnej šou Zem spieva.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Markíza, RTVS, TV Joj

Diskusia (0 reakcií)