Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj má platiť za Smrtonosnú pascu, Markíza za Líbáš jako ďábel

26.02.2020, 14:25 | pol | © 2020 News and Media Holding

Rada pre vysielanie a retransmisiu udelila na svojom stredajšom zasadnutí niekoľko sankcií. Najvyššia sa opäť týka televízie Joj, ktorá má platiť za akčný film. Pokute sa ani nevyhli ani Markíza a Slovak Telekom.

  • Tlačiť
  • 0

Joj má zaplatiť 7-tisíc eur za odvysielanie filmu Smrtonosná pasca: Opäť v akcii z júla minulého roka.

Snímka zaradená po 20:30 bola označená ako nevhodná pre divákov do 12 rokov. Pre naturalistické zobrazenie násilia a expresívne vyjadrovaniu ju podľa regulátora mali vidieť diváci starší ako 15 rokov.

Za rovnaký film už televízia sankciu dostala – vysielala ho v januári 2018 na svojom hlavnom kanáli a v repríze na stanici Plus, v oboch prípadoch s dvanástkou v krúžku, čo ani v minulosti neprešlo.

Finančnú sankciu dostala od licenčnej rady za odvysielaný film aj Markíza, konkrétne za romantickú komédiu Líbáš jako ďábel, zaradenú vlani v auguste.

Aj v tomto prípade nebolo označenie vekovej vhodnosti od 12 rokov namieste. Film sa teda podľa regulátora ani nemal vysielať okolo obeda, ako to urobila Markíza. Kvôli vulgárnemu vyjadrovaniu mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre divákov do 15 rokov. Televízia má zaplatiť 3-tisíc eur.

Pokutu 165 eur dostal operátor Slovak Telekom v súvislosti s obsahom na svojom Magio Infokanáli, kde vlani v júni zaradil štyrikrát upútavku na novú stanicu BBC Earth v angličtine. Porušil tak paragraf o používaní štátneho jazyka, ktoré upravuje aj Zákon o vysielaní a retransmisii.

Rada v stredu odňala frekvenciu 89,2 MHz Brezno stanici Radio One a o frekvenciu 97,4 MHz Topoľčany prišlo Radio One Rock. Frekvencie vysielatelia nevyužívali na pridelené účely.

Novú licenciu na lokálne digitálne televízne vysielanie dostala stanica Antech Channel vysielateľa AnTechNet, a tiež stanica Krom-Sat TV, ktorú bude prevádzkovať spoločnosť Krom-Sat.

Regulátor začal viacero nových správnych konaní, dve z nich sa týkajú sitkomu Dva a pol chlapa, ktorý vysiela Markíza. V prípade Joj regulátor preverí snímku Santa je stále úchyl a reláciu Extrémne prípady vysielanú vlani v decembri.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Markíza, Rada pre vysielanie a retransmisiu, Slovak Telekom, TV Joj

Diskusia (0 reakcií)