Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj kupuje seriál o ľudskom detektore lží Lie to Me pár mesiacov po premiére

01.10.2009, 13:10 | Ivan Krasko | © 2009 News and Media Holding

Lie to Me vychádza z reálnej postavy vedca skúmajúceho správanie ľudí. Od seriálu sa očakávalo, že bude rovnako výkonný ako Dr. House.

  • Tlačiť
  • 0

tv_joj_logo_3D

Len v januári 2009 mal premiéru na americkej stanici Fox a teraz je jasné, že ho uvidia aj diváci na Slovensku: Lie to Me. Kúpu tohto seriálu potvrdil pre Mediálne.sk programový riaditeľ Joj František Borovský.

lietome_Fox

Lie to Me má za sebou už jednu 13-dielnu sériu a momentálne v Amerike štartuje druhá. Pre Fox vyrábal nadpriemernú sledovanosť, patril medzi 25 najsledovanejších programov za minulé sezónu. Napriek poklesu ratingov medzi prvou a ďalšími časťami vedel zaujať: napríklad uspokojivým vekovým priemerom 47,9 rokov. Tým dokázal, že môže osloviť ľudí v produktívnom veku. Najviac divákov mal v skupine žien od 12 do 34 rokov. Fox ho odpromoval aj televíziam zo sveta na veľtrhu v Cannes ako "silnú drámu".

V máji dostalo Lie to Me objednávku na trinásť nových častí. Pred štartom v sezóne 2007/2008 mal od neho Fox isté očakávania: dúfal, že bude výkonný ako Dr. House (House M.D.). Pilotná časť totiž vyšla z testovania ako jedna z najlepších, akú kedy pre Fox vyrobili. "Titul má komerčný potenciál, pri ktorom môžete rozprávať príbehy päť či šesť sezón," tvrdí šéf oddelenia zábavy Foxu Kevin Reilly. Viac informácií.

V hlavnej úlohe sa predstavil Tim Roth. Seriál má formou pripomínať 24 s Kieferom Sutherlandom. Produkuje ho spoločnosť Imagine Entertainment, ktorá vyrába aj 24. Lie to Me vychádza z reálnej postavy vedca Paula Ekmana, skúmajúceho správanie ľudí. Tvorcovia chceli načrieť do prostredia FBI, polície a justície: vytvorili príbeh o expolicajtovi, ktorý má zvláštne schopnosti pripomínajúce "ľudský detektor lží". Viac informácií.

Plusy a mínusy Lie to Me
podľa Mediálne.sk

+ istota nových častí; vzniká druhá séria
+ potenciál v reklamne dôležitej cieľovej skupine divákov
+ kritikmi pozitívne hodnotený výkon hlavného predstaviteľa Tima Rotha
+ Joj pravdepodobne predbehne české jazykovo zrozumiteľné stanice a odvysiela ho skôr
- zatiaľ k dispozícii iba trinásť častí

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)