Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj začína nakrúcať ďalší seriál od Krausa

29.05.2013, 15:30 | Martin Poláš | © 2013 News and Media Holding

Na jeseň televízia počíta aj s lokalizovanou verziou dramatického formátu Fremantle Media

  • Tlačiť
  • 14

Okrem prípravy letnej štruktúry sa už televízie intenzívne pripravujú aj na novú sezónu štartujúcu v septembri. Televízia Joj pre ňu avizuje niekoľko nových programov, ako aj premiérové pôvodné seriály.

„Do vysielania pripravujeme hneď niekoľko nových formátov. Budú medzi nimi aj seriálové novinky Klan a Dedičstvo,“ uviedol vedúci PR TV Joj Jozef Gogola.

Oba seriály sa už v týchto dňoch podľa informácií Mediálne.sk začali vyrábať. Klan je licencovaný dramatický formát spoločnosti FremantleMedia, od ktorej má Joj aj ťažiskový jesenný program Česko Slovensko má talent.

andy kraus mala 250

Seriál do slovenskej podoby adaptuje scenárista a režisér Andy Kraus, ktorý stále pre komerčnú televíziu dodáva aj denný Panelák a je aj autorom už skončených seriálov Kutyil, s. r. o., Keby bolo keby a Pod povrchom.

Klan bude romantický seriál, ktorého základnou synopsou je láska dvoch mladých ľudí pochádzajúcich z odlišných klanov. Svadba však spojí dve rodiny, ktoré stoja na opačnej strane zákona. Konflikt jej členov prináša napätie, intrigy, emócie a dramatické situácie. Na podobnej shakespearovskej zápletke je v princípe postavené aj úspešné Búrlivé víno na Markíze.

Značku Klan si Joj na Úrade priemysleného vlastníctva registrovala ešte vo februári. Fremantle novinku uviedla v roku 2011 ako denný seriál, ktorý produkovala pre chorvátsku stanicu RTL Televizija. S jeho exportom na zahraničné trhy spoločnosť počítala.

V prípade Dedičstva pôjde podľa televízie o seriál z dielne tvorcov, „ktorí sú priekopníkmi žánru scripted reality” - vyrábať ho bude vlastný tím televízie, ktorý nakrúcal Súdnu sieň či Rodinné záležitosti.

Základným motívom bude príbeh bohatej „americkej“ Slovenky Júlie Miller, ktorá príde so svojím zdedeným majetkom na Slovensko. Hneď po príchode však prichádza o ideály, zdedený majetok si privlastnila iná bohatá rodina a zdá sa, že ilegálnym spôsobom.

Medzi registrovanými názvami má Jojka aj titul Veľký TV román. Nie je známe, či išlo o alternatívu pre niektorý z dvoch odhalených seriálov alebo ďalší pripravovaný projekt.

Z nových formátov televízia ešte v tejto sezóne od 3. júna uvedie súťaž Výmena, v lete odvysiela Vyvolených – Dom snov či Slnko, seno, slanina. Vyrábala tiež licencovanú reality šou Cesta za láskou, ktorej nasadenie zatiaľ nie je známe.

  • Tlačiť
  • 14