Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj bude mať denné bulvárne správy. V čase Reflexu Markízy

19.08.2008, 15:20 | Radoslav Augustín | © 2008 News and Media Holding

Joj bude mať denne štvoro Novín - Prvé, Promi, Krimi a klasické. Odhaľujeme jesenné štruktúry.

  • Tlačiť
  • 3

tv_joj_logo_nove.gif.gif

Joj nejde do novej popoludňajšej spravodajskej relácie s klonom večerného spravodajstva. Už predstavené Prvé Noviny a Najlepšie počasie premostí nové bulvárne spravodajstvo Promi Noviny.

Správy na Joj od septembra

6:25 Prvé Noviny (repríza)
7:00 Promi Noviny (repríza)
7:20 Krimi Noviny (repríza)
7:50 Noviny (repríza)
Ranný blok repríz je variabilný.

12:00 Krimi Noviny (repríza)
12:30 Noviny (repríza)

17:00 Prvé Noviny
17:30 Promi Noviny
17:55 Najlepšie počasie

19:00 Krimi Noviny
19:30 Noviny
19:55 Šport

Komerčné dvojka o Promi Novinách hovorí ako o spravodajskej relácii. "Divákom ponúkne informácie zo sveta prominentov. Nebude sa však obmedzovať len šoubiznis," povedala pre Mediálne.sk hovorkyňa stanice Tatiana Tóthová. Joj sa chce venovať prominentom plošne, nechce dokonca obchádzať ani tváre konkurencie. "Neexistujú naši alebo konkurenční prominenti. Sú len prominenti. A to je aj filozofia pripravovanej relácie," vysvetľuje.

Pre novú reláciu televízia využije svoje variabilné spravodajské štúdio. Pre reláciu stavala novú redakciu, hľadala však primárne vo vlastných radoch.

Joj ide svojou obdobou správ konkurovať nielen popoludňajším Televíznym novinám Markízy, ale aj bulvárnemu spravodajstvu Reflex. Ten sa totiž vysiela priamo v čase Promi Novín. Joj má navyše len Najlepšie počasie, ktoré uzatvára novú hodinovku o 17:55.

Joj si túto sezónu chce riešiť jeden zo svojich najväčších problémových miest - access-prime. Okrem overeného spravodajstva o piatej jej má pomôcť na Slovensku zatiaľ veľká neznáma - súdna šou. Viac o súdnej šou Joj.

noviny_joj_nove_studio_2007-7.jpg


Variabilné štúdio spravodajstva Joj dostane nového nájomníka.

Markíza sa šoubiznisu venuje v týždenníku Prominenti (vývoj sledovanosti). Vysiela ho v nedeľu medzi 19:30 a 20:15 a tvrdí, že s podielmi okolo 33 % napĺňa jej očakávania.

Portfólio spravodajských relácií budovaných okolo najsilnejšej značky komerčnej dvojky Noviny sa opäť rozširuje. Joj bude mať od septembra štyri denné "Noviny" - Prvé, Promi, Krimi a klasické. Noviny Plus po minulosezónnej transformácii na každodenné multižánrové odľahčené spravodajstvo prežijú tiež. Do ďalšej sezóny však už vstupujú ako týždenník. Jeho moderátorky budú sprevádzať Prvými Novinami. Viac informácií.

Tento rok okrem Promi Novín pribudli aj Krimi Noviny. Ponuka sa od septembra zároveň zníži o Ranné Noviny, nahradia ich reprízy "zo včera". Dokopy tak Joj vstupuje do novej sezóny s piatimi "Novinami".

  • Tlačiť
  • 3