Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj a Prima spúšťajú tretie Česko Slovensko má talent

12.04.2012, 11:00 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Víťaz už okrem 100-tisíc eur nezíska angažmán v Las Vegas, ale cestu okolo sveta. Vo vnútri prvá upútavka a harmonogram castingov.

 • Tlačiť
 • 0

joj_prima_logo_loga

Televízie Joj a Prima Family začali zháňať súťažiacich do tretej série licencovanej šou Česko Slovensko má talent. Castingy sa uskutočnia počas mája a júna v ôsmich slovenských a českých mestách. Prvý z nich sa uskutoční 5. mája 2012 v Ostrave, na ktorý už pozývajú prostredníctvom prvej náborovej upútavky.

"Chceš takéto uznanie? Potlesk a slávu? Chceš byť súčasťou najsledovanejšej svetovej šou? Nech sa páči, príď na casting v sobotu 5. mája do Ostravy. Ak máš talent, čaká ťa 100-tisíc eur a neuveriteľná cesta okolo sveta za 80 dní. Prihlášku nájdeš na webe www.csmatalent.tv," lákajú televízie v spote počas zostrihu záberov z predchádzajúceho ročníka talentovej šou.

"Pre TV Joj boli uplynulé dva ročníky svetovo najúspešnejšej talentovej šou mimoriadne vydarené, keď v oboch prípadoch dokázali priniesť na televízne obrazovky kvalitnú zábavu a zároveň poraziť ponuku konkurencie," uviedol v tlačovej správe generálny riaditeľ TV Joj a Plus František Borovský. "Milo nás prekvapil druhý ročník, ktorý bol ešte úspešnejší ako ten prvý a na Slovensku sa stal najúspešnejším nespravodajským formátom uplynulého roka z ponuky všetkých televízií. Verím, že na trh opäť prinesieme kvalitný produkt," dodal.

Hlavnou cenou v treťom ročníku Česko Slovensko má talent nebude okrem sumy 100-tisíc eur angažmán v Las Vegas, ale 80-dňová cesta okolo sveta. Víťazom prvej série bola česká dvojica akrobatov Dae Men a v druhej získal najviac hlasov od televíznych divákov kirgizský tanečník Atai Omurzakov.

csmt_porota-prima

Česko Slovensko má talent je lokálnou adaptáciou formátu Got Talent spoločnosti FremantleMedia. Joj a Prima šou vysielali ako svoj ťažiskový projekt počas uplynulých dvoch jesení. Prvá séria mala na oboch trhoch ako priameho konkurenta podobnú šou Talentmania, ktorú si vytvorili televízie Markíza a Nova. Vlani Markíza ustúpila zo svojho tradičného nedeľného slotu pre veľké projekty a tanečnú šou Let's Dance nasadila na piatky.

Obe "federálne" verzie talentovej šou moderovali Martin "Pyco" Rausch a Jakub Prachař, porotu tvorili Lucie Bílá, Jaro Slávik a Jan Kraus, ktorého v druhej sérii nahradil Martin Dejdar. Režisérom projektu bol Jeffo Minařík.

Vlaňajšiemu ročníku Česko Slovensko má talent museli vypomáhať aj zahraniční účastníci - jeden z nich šou nakoniec aj vyhral. Na sledovanosti sa to neprejavilo - druhá séria na Joj bola úspešnejšia než prvá. Na druhej strane piata séria Let's Dance na Markíze bola doposiaľ najslabšia. Čo prinesie na jeseň zatiaľ trhový líder neavizoval, licenciu však vlastní napríklad na druhú sériu emotívnej tanečnej šou Bailando.

Harmonogram castingov ČSMT 2012:

 • 5.5.2012 Ostrava, Tyršova 6, hotel  Imperial                                                                   
 • 12.5.2012 Brno, Brnenské Výstavisko - Kongresové centrum                                        
 • 13.5.2012 Bratislava, Hviezdoslavovo nám. 3, Radisson Blu Carlton Hotel         
 • 19.5.2012 Liberec, Šaldovo námestie 6, hotel Liberec                                                      
 • 20.5.2012 České Budějovice, Senovážne námestie 2, Dom kultúry Metropol
 • 26.5.2012 Košice, Hlavná 1, Doubletree by Hilton                                                              
 • 27.5.2012 Nové Zámky, Hlavné námestie 7, Dom kultúry                                              
 • 2.6.2012 Praha, Kongresová 1, hotel Corinthia
 • Tlačiť
 • 0

Diskusia (0 reakcií)