Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj a Prima chystajú novú reality šou Hotel Paradise

11.11.2011, 08:00 | Lukáš Kočišek | © 2011 News and Media Holding

Licencovaný formát je postavený na skupine ľudí, ktorí žijú v luxusnom hoteli v exotickej destinácií a televízni diváci sledujú, aké vzťahy medzi nimi vznikajú a ako sa vyvíjajú.

  • Tlačiť
  • 0

joj_prima_logo_loga

Televízia Joj chystá do jarnej časti sezóny ďalší veľký "federálny" projekt s českou televíziou Prima. Podľa informácií Mediálne.sk pôjde o licencovanú reality šou s názvom Hotel Paradise.

Trhová dvojka zatiaľ o konkrétnom formáte oficiálne hovoriť nechce. "Plánujeme odvysielať novú reality šou, ktorú diváci na Slovensku či v Česku ešte nevideli. Podrobnosti prezradíme už čoskoro," povedal pre Mediálne.sk vedúci PR TV Joj Jozef Gogola.

hotel_paradise_joj

Podstatou formátu je, že skupina ľudí žije v luxuse v exotickej destinácií a televízni diváci sledujú, aké vzťahy medzi nimi vznikajú a ako sa vyvíjajú. Ide o typickú reality šou, v ktorej vystupujú prevažne mladí ľudia. Nesie tiež prvky kontroverznosti, v niektorých krajinách sa vysielali aj nočné vydania.

Ide o projekt čiastočne na spôsob kontajnerovej reality šou VyVolení, natáča sa však vopred, podobne ako napríklad Farma. Namiesto odľahlého statku súťažiaci žijú v luxusnom hoteli, kde ich sledujú kamery. Formát má aj prvky zoznamovacej šou. Ak chcú súťažiaci ostať v hre, musia vytvoriť pár a bývať spolu na izbe. Komu sa neujde partner alebo partnerka, zo súťaže vypadáva a v ďalšej epizóde je nahradený novým adeptom o záverečnú výhru 50-tisíc eur.

Promo spot na druhú sériu americkej verzie formátu Paradise Hotel

Podľa informácií Mediálne.sk by sa šou mala nakrúcať pravdepodobne na Kostarike alebo v Mexiku, vylúčená však zatiaľ nie je ani iná krajina. Pre Joj a Primu by ju mala vyrábať produkčná spoločnosť Kuul TV, ktorá stojí už za úspešnými formátmi Farmár hľadá ženu či Mama, ožeň ma. Stratégia spoločných ťažiskových projektov s Primou je pre stanice ekonomicky výhodná, keďže si vzájomne rozdelia náklady.

Šou by televízie z podstaty formátu mohli vysielať denne alebo minimálne viackrát do týždňa. Náborovú kampaň spustia Joj a Prima podľa informácií Mediálne.sk v najbližších dňoch.

Originálny formát Paradise Hotel vytvorila britská produkčná spoločnosť Mentorn, prvýkrát sa dostal na obrazovky americkej televízie Fox, ktorá ho vysielala od júna do októbra 2003. Odvtedy vzniklo množstvo lokálnych mutácií v krajinách ako Anglicko, Dánsko, Holandsko, Izrael, Maďarsko, Nórsko či Švédsko. 

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)