Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Jednotka na jeseň prinesie aj pokračovanie Mafiánov či seriál Mata Hari

09.08.2017, 14:06 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

RTVS sa v jesennej štruktúre spoľahne na svoje piliere prime-timeu – Milujem Slovensko aj sobotnú šou Záhady tela. Vo štvrtok budú mať priestor Zlaté časy. V pondelok a nedeľu pôjdu na Jednotke filmy, v utorok akvizičný seriál Mata Hari.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

S novou sériou Milujem Slovensko začne RTVS v piatkovom slote na Jednotke od 8. septembra. V tom istom týždni sa od soboty pridá sobotný formát Záhady tela, ktorý príde s druhou sériou. V sobotu večer pokračuje aj talkšou Petra Marcina Neskoro večer, hoci v septembri uvádza RTVS len reprízy. 

Od 21. septembra pribudne aj ďalší zábavný formát Zlaté časy. Dovtedy počíta vo štvrtkovom prime-time Jednotka s filmami.

Záhady tela

Premiérová séria čaká na jeseň aj dokumentárny cyklus Mafiáni, ktorý sa vracia v pokračovaní s novým názvom Súmrak bossov. Priestor dostane od 28. septembra vo štvrtok večer po Zlatých časoch.

V pondelok pokračuje Jednotka s Európskym kinom v kombinácii s publicistickou reláciou Reportéri, v stredu bude mať priestor futbalová Liga majstrov na striedačku s filmami.

Utorkový prime-time vyplní od 19. septembra seriál Mata Hari. Ruský seriál s Johnom Malkovichom v hlavnej úlohe má 12 častí, Jednotka ho bude dávať v dvoch dieloch za sebou. Historický seriál rozpráva príbeh známej kurtizány, ktorá mala mať na svedomí špionáž pre Nemecko počas 1. svetovej vojny.

Ešte predtým bude utorkový prime-time, 5. a 12. septembra, patriť rebootu kriminálky Maigret, do ktorej britská ITV obsadila Rowana Atkinsona. Prvá séria, ktorú ponúkne RTVS, má dve časti s názvami Maigret kladie pascu a Maigret a mŕtvy muž. 

V utorkovom prime-time má Jednotka naďalej aj magazín Slovensko chutí, po ňom bude vysielať ďalší akvizičný seriál Stratený.

Nedele sú na Jednotke vyhradené česko-slovenským filmom, v niektorých prípadoch dokonca dvom za sebou – v septembri avizuje RTVS snímky Dom, Colette, Lidice, Marhuľový ostrov, Záhrada či premiéru Teórie tigra.

Z koprodukčných noviniek uvidia diváci RTVS na jeseň aj úspešný film Únos, ako aj Finále, Piatu loď a dokumentárny film Richard Müller - Nespoznaný. 

V septembri pôjde na Jednotke aj finále Miss Universe – v sobotu 23. septembra, ako aj kvalifikačné duely futbalovej reprezentácie – proti Slovinsku (1. septembra) a Anglicku (4. septembra).

Nezmenený je access-prime, v ktorom figurujú súťaže Duel a 5 proti 5. Pred nimi v slote o 17. hodine pôjde od septembra od utorka do piatka premiérový seriál Otec Brown z produkcie BBC.

Dvojka pokračuje takisto v stabilnej štruktúre – v pondelok bude vysielať ženskú diskusiu Silná zostava, v utorok Večeru s Havranom, v sobotu Anjelov strážnych. Vo štvrtok a v piatok budú mať priestor slovenské dokumenty, v utorok a stredu zahraničné.

Pokračujú aj ďalšie pravidelné formáty od Ahoj Slovensko po Trochu inak s Adelou. V nedeľnom slote počíta Dvojka s dvojporciou historického seriálu Indické letá. V sobotu v noci bude vysielať seriály pre náročnejšie publikum, od 30. septembra pôjde v slote mafiánska Gomora.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy Dvojka, Gomora, Jednotka, Mafiáni, Mata Hari, Milujem Slovensko, Neskoro večer, RTVS, Záhady tela, Zlaté časy