Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jednotka kompletne prekope popoludnie. Miesto pre Obchod so šťastím už nedrží

05.03.2009, 09:00 | Radoslav Augustín | © 2009 News and Media Holding

Návrat Sily lásky, rozšírený ženský blok a nový denný formát. To všetko prinesie nová denná štruktúra Jednotky.

  • Tlačiť
  • 9

Tagy

program

jednotka_stv_logo.gif

Slot držaný pre Obchod so šťastím, reprízy Hopla! a dve epizódy nemeckej telenovely Bianca. To všetko mizne zo štruktúry Jednotky. Prvý kanál STV totiž kompletne mení svoje denné popoludnie.

Televízia sa ide oboma nohami zaprieť v accesse. Po 16:30 vracia svoju najúspešnejšiu telenovelu Sila lásky, a to od prvej z 313 častí prvej série. Rieši tým problém s telenovelou Bianca, ktorú sa v accesse pokúšala od decembra neúspešne rozbehnúť. Vystriedala práve Silu lásky.

obchod_so_stastim_stv-5.jpg


Zlá správa pre Obchod so šťastím? Nová štruktúra s návratom seriálu neráta.

Bianca bude pokračovať, ale na inom mieste: nadstaví úspešný popoludňajší blok pre ženy. Ten je jedným z mála svetlých miest dennej štruktúry Jednotky. Otvára ho o 12:15 Dámsky magazín s podielmi podľa tlačových správ nad 20 %, a nasledujúce podobne úspešné reprízy cooking-show Varení, pečení. Televízia však už z Biancy pustí len jeden diel denne.

STV pridá lákadlo pre ženy aj pred Dámsky magazín. Denne o 11:25 sa vracia romantická Loď lásky. Na konci 90-tych rokov vysielala seriál v prime-time Markíza.

Aj výplň času medzi 14:45 a 16:30 sa zmení. Bude ho tvoriť premiérová vlastná tvorba. Novinkou otvárajúcou blok je dvadsaťminútovka Kto šetrí má za tri s podtitulom "Nikdy to nie je také zlé, aby ste nemohli ušetriť". Nahradí reprízy Hopla. Po Focuse televízia pokračuje spravodajstvom.

Dvojporcia Sily lásky sa vysiela medzi 16:30 a 18:10, STV má aj nové diely. Potom nasleduje Večerníček a 5 proti 5. Neráta sa už tak so slotom pre Obchod so šťastím o 17:45, ktorý televízia držala od začiatku roka. Čakalo sa na návrat s novými dielmi.

Slovenská televízia má popoludní dôvod na zmeny. Podľa informácií Mediálne.sk jej okrem vlažnej Biancy prepadáva seriálový slot s Klinikou Grace po ženskom bloku, slabé sú aj reprízy relácie Hopla!. Aj po zmenách zostáva v programe Focus, ktorý oslovuje ledva desatinu divákov.

Jednotka si so zmenami počká na začiatok nového týždňa po tom, čo jej skončia povinnosti s prezidentskou kampaňou. Denné polhodinovky o 17:45 sa vysielajú naposledy v stredu 18. marca, do piatka to v slote Jednotka potiahne s dokumentom o Japoncoch. Nová štruktúra nabieha hneď v pondelok 23. marca.

Mediálne.sk zisťuje podrobnosti o novom formáte "Kto šetrí, má za tri" a o budúcnosti slotu Obchodu so šťastím.

Jednotka od 23. marca 2009

jednotka_marec_2009-1.gif

  • Tlačiť
  • 9

Tagy program