Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Jednotka chce oživiť Markízou odvrhnutú skeč-šou Ooops!

26.03.2009, 09:00 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Návrat autorskej a hereckej dvojice komikov Svätopluk Malachovský a René Štúr na televízne obrazovky by sa mal uskutočniť v druhom polroku 2009.

  • Tlačiť
  • 10

jednotka_stv_logo.gif

Druhý polrok zrejme prinesie na slovenské televízne obrazovky návrat žánru skeč-šou. Slovenská televízia chystá znovuzrodenie formátu Ooops! autorskej a hereckej dvojice komikov Svätopluk Malachovský a René Štúr. Vyplýva to zo včera schváleného programového konceptu STV na rok 2009.

"Nová relácia, ktorej autori sú nositeľmi autorských práv, je napĺňaním jedného z cieľov STV hľadať nové talenty v oblasti kultivovanej zábavy, určenej náročnejšiemu divákovi," píše sa v programovom koncepte.

Reláciu pôvodne vysielala komerčná Markíza. Ooops! sa prvýkrát objavilo 10. apríla 2008, vo štvrtok po desiatej v návale nových komediálnych polhodiniek Markízy. Podielom sa dvakrát priblížilo k tridsiatke, ale stále sa vracal nižšie. Markíza teda skeč-šou prerušila a sľúbila návrat v lete.

ooops_markiza_mini-1.jpg


Po komerčnej Markíze chce dať skeč-šou Ooops! dvojice René Štúr a Svätopluk Malachovský šancu verejnoprávna televízia.

V pondelky po desiatej sa však Ooops! opäť nechytilo, sledovanosť bola dokonca ešte horšia a naďalej klesala. Priemerný trhový podiel bol nižší ako 25 percent. Pre Jednotku by šlo o výrazný nadpriemer. Ooops! sa napokon dožilo trinástich častí a od jesene 2008 sa už do programovej štruktúry lídra nedostalo. Markíza tvrdila, že s jeho protagonistmi chce ďalej spolupracovať, k ničomu však doposiaľ nedošlo. Viac informácií.

Ooops! pre Markízu vyrábala produkčná spoločnosť Maya, ktorá je tiež majiteľom ochrannej známky názvu formátu. Verejnoprávna televízia ho preto nemusí nutne meniť.

Malachovský a Štúr začiatkom roka preniesli Ooops! na divadelné dosky v rámci predstavenia Ooops! Workshop, ktoré sa v bratislavskom Divadle L+S reprízuje aj v súčasnosti. Ich skeče zverejňuje aj web Super.sk.

Ooops! nemusí byť jedinou "novou" skeč-šou. Daniel Dangl totiž opäť pomýšľa na návrat SOS. V rozhovore pre magazín Plus jeden deň povedal, že od septembra bude mať novú televíznu reláciu spolu s Petrou Polnišovou a ďalšími kolegami z SOS. "Jeden z pripravovaných projektov sa bude SOS trochu podobať," vysvetlil. Nehovoril však o práci pre STV. Viac informácií.

Dosiaľ najúspešnejší formát tohto druhu na Slovensku tiež z dielne Maya skončil v júli 2008. V štruktúre Jednotky program vydržal štyri a pol sezóny. Viac informácií.

Ako Ooops! charakterizuje Maya


Zábavná relácia plná humorných skečov, v ktorej autorsko-herecká dvojica komikov - Svätopluk Malachovský a René Štúr predstavuje široké spektrum postáv a charakterov a paroduje vybrané témy nášho každodenného života. Nové tváre s novým, neopozeraným humorom predstavujú rôzne ľudké typy a charaktery. Ich zmysel pre komediálny žáner a jednotlivé postavy, ktoré stvárňujú, sú zárukou príjemnej zábavy.

Postavy v Ooops!:
Dvaja homosexuálne orientovaní kaderníci a vizážisti, ktorým sa ich „práca“ nie vždy podarí... dvaja Rómovia, ktorí v sebe nezaprú temperament a prirodzenú povahu... dvaja Škóti, ktorí divákom predvádzajú zásady slušného správania pri rôznych príležitostiach... rôzne postavičky, ktoré v rubrike „Hľadám“ niečo zháňajú, hľadajú... a mnoho ďalších charakterov, parodovaných s mimoriadnym talentom dvoch protagonistov tak, aby to bol pre divákov poriadny záťah na ich bránicu.

Nevydarené zábery na konci skeč-šou Ooops!

Sezóna 2008 / 2009

Kompletný prehľad spustených, zrušených a ohlásených projektov

Markíza


Off-time novinky:
1. Skvelý deň

Prime-time novinky & vrátené tituly:
1. Modré z neba
2. Heslo za milión
3. Slovensko má talent (ukončené)
4. Aha! - Dvaja v tom
5. Rádio
6. Let´s Dance 3

Zrušené z minulých sezón:
1. Priateľky
2. Srdcové záležitosti
3. Sedem s r. o.

V príprave:
1. Detektív Kripta
2. Mesto tieňov 2
3. Ženský komediálny seriál
4. Politická satira

 

Joj


Off-time novinky:
1. Súdna sieň
2. Webmaster
3. Panelák - Magazín
4. Zveracia klinika
5. Prvé Noviny
6. Promi Noviny
7. Najlepšie počasie
8. Dr. Hermanová

Prime-time novinky & vrátené tituly:
1. Kutyil s r. o.
2. Profesionáli
3. Dr. Hermanová
4. Ako som prežil
5. Sedem

Zrušené z minulých sezón:
1. Páli vám to?
2. Vojna slov
3. Noviny Plus

V príprave:
1. Seriál od Andyho Krausa

 

Jednotka


Off-time novinky:
1. Obchod so šťastím
3. Hitmánia
4. Zlaté hity
5. Kinohit
6. Chart One
7. Fokus
8. Prípady detektíva Kulmena
9. Klik
9. Kto šetrí, má za tri

Prime-time novinky & vrátené tituly:
1. 5 proti 5 - Hviezdny špeciál
2. Lekárske omyly a víťazstvá
3. Chodili sme spolu

Zrušené z minulých sezón:
1. Deti to vedia najlepšie
2. Radosť zo života
3. Takí sme boli

V príprave:
1. Veľké návraty
2. Adela
3. Najväčší Slovák
4. Také to bolo
5. Ooops!


  • Tlačiť
  • 10