Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hra o tróny sa skončila s rekordom, nespokojných divákov je stále viac

22.05.2019, 12:17 | reb | © 2019 News and Media Holding

Kultový seriál z produkcie HBO sa dostal do finále. Pri poslednej časti Hry o tróny sa podarilo dosiahnuť rekord v sledovanosti, v televízii si ju totiž v nedeľu večer zaplo 13,6 milióna divákov. Počet ľudí však narástol aj v petícii, ktorou vyjadrujú svoju nespokojnosť s ôsmou sériou.

  • Tlačiť
  • 1

Podľa očakávaní sa stala posledná epizóda Hry o tróny s názvom The Iron Throne najsledovanejšou zo všetkých. V televízii ju zaplo 13,6 milióna divákov. Spolu s platformami HBO Go a HBO Now sa ich počet vyšplhal na 19,3 milióna.

Posledný rekord sa seriálu podarilo pokoriť predposlednou epizódou The Bells, ktorá pritiahla 12,48 milióna divákov k televízii a celkovo 18,4 milióna, pripomína CNN s odvolaním sa na HBO.

Televízia tiež informuje, že priemerná sledovanosť ôsmej série na všetkých kanáloch sa vyšplhala na 44,2 milióna divákov. Znamená to, že siedmu sériu v tomto smere predbehla o viac ako desať miliónov. V priemere si ju totiž pozrelo 32,8 milióna ľudí.

Premiéru svojho finále mal však uplynulý týždeň aj iný seriál. Dvojdielnou porciou 12. série sa totiž skončil sitkom Teória veľkého tresku z dielne CBS.

Neprehliadnite

Tá oslovila najväčšie publikum od štartu 9. série v roku 2015. Kým v tom čas pritiahol sitkom k obrazovkám 18,2 milióna divákov, minulý týždeň štvrtok ich bolo 18,5 milióna. Zároveň je to najlepší výsledok v rámci hraných seriálov počas tejto sezóny.

Blíži sa k hranici milión a pol

Napriek vysokým číslam sledovanosti zatiaľ neutícha záujem o petíciu protestujúcich fanúšikov. Na platforme Change.org bola spustená vo štvrtok ráno, pričom stanovených milión podpisov sa vyzbieralo v sobotu.

Autor petície pod prezývkou Dylan D. napísal komentár, v ktorom

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Hra o tróny