Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hra o tróny opäť bodovala na udeľovaní Emmy. Seriály zatienil úspech Netflixu

18.09.2018, 12:02 | TASR | sch

Seriál Marvelous Mrs. Maisel (Úžasná pani Maiselová) zachytávajúci život v 50. rokoch 20. storočia získal na 70. ročníku udeľovania amerických televíznych cien Emmy 5 sošiek, čo ho pasovalo do pozície absolútneho víťaza večera. V noci na utorok o tom informovala tlačová agentúra DPA.

  • Tlačiť
  • 0

Seriál bol ocenený ako najlepší z komediálneho žánru, zatiaľ čo Rachel Brosnahanová, stvárňujúca hlavnú postavu Midge Maiselovej, si odniesla titul najlepšej herečky v danej kategórii.

Netflix sa dotiahol na HBO

Hviezdou galavečera v Los Angeles bola aj tvorkyňa tohto seriálu Amy Shermanová-Palladinová, ocenená ako najlepšia režisérka a scenáristka v komediálnom žánri – ide o úspech, ktorý sa ešte nikdy nikomu nepodaril.

V kategórii dramatických seriálov dosiahla už tretíkrát po sebe víťazstvo Hra o tróny (Game of Thrones). Herec Peter Dinklage, stvárňujúci postavu Tyriona Lannistera, bol tentoraz ocenený aj za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej dramatickej úlohe.

Po prvýkrát v histórii sa stalo, že streamovacia služba získala najviac ocenení. Netflix totiž získal 23 ocenení, rovnako ako televízia HBO. Ešte minulý rok pritom HBO konkurenciu zvalcovalo s 29 víťazstvami, kým Netflix dosiahol iba 20. Úspech zaznamenala aj služba Amazon Prime, ktorá najúspešnejší seriál Marvelous Mrs. Maisel produkovala.

Neprehliadnite

Humor bol opäť politický

Večer uvádzali humoristi programu Saturday Night Live (SNL), ktorých výkon stanica CNN na svojom webe označila za „prepálený“ a miestami silený.

Uťahovali si napríklad zo sexuálnych škandálov, ktoré otriasajú Hollywoodom. „Je pre nás česť zdieľať tento večer s mnohými talentovanými a kreatívnymi ľuďmi z Hollywoodu, ktorých ešte nechytili,“ privítali hostí.

Terčom ich posmechu bol aj fakt, že podobne ako pri Oscaroch boli na oceňovaní prítomní prevažne bieli ľudia. Niekoľko vtipov sa ušlo aj prezidentovi Donaldovi Trumpovi

Sošky Emmy, udeľované americkou Akadémiou televízneho umenia a vied, bývajú označované za najvýznamnejšie televízne ceny sveta. V rámci 70. ročníka boli ocenení tvorcovia a umelci v celkove 122 kategóriách.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Game of Thrones, HBO, Netflix

Diskusia (0 reakcií)