Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HBO vraj hackerom, ktorí ukradli kvantá dát, ponúka 250-tisíc dolárov

11.08.2017, 14:23 | pol | © 2017 News and Media Holding

Televízia HBO zrejme rokuje s hackermi, ktorí v júli získali útokom množstvo interných dát a dokumentov televízie vrátane epizód neodvysielaných seriálov či scenárov populárnej Hry o tróny.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

hackeri, HBO

Podľa screenshotu, ktorý hackeri poslali niektorým americkým médiám, komunikuje s páchateľmi zástupca HBO. V e-maile z 27. júla mal útočníkom ponúknuť sumu 250-tisíc eur. Nehovorí síce o vyplatení výkupného, volí o niečo opatrnejší slovník.

Odmenu ponúka za pomoc pri odhalení citlivých miest interného systému HBO, cez ktorý sa hackeri dostali. „Zaoberáme sa materiálmi, ktoré ste nám sprístupnili a žiadame o predĺženie deadlinu o jeden týždeň,“ mal napísať v správe manažér HBO. Narážal by pri tom na časový priestor, ktorí hackeri dali HBO na vyplatenie „výkupného“. Inak hrozia ďalším zverejňovaním dát. Okrem iného získali aj marketingové plány, finančné bilancie a korešpondenciu vedenia.

Web Hollywood Reporter, ktorý takisto screenshot dostal, nevie posúdiť autentickosť komunikácie. Človek, ktorý má za HBO komunikovať, pre firmu reálne pracuje – na technologickom oddelení.

Zdá sa však nepravdepodobné, že by si s útočníkmi písal týmto štýlom a ponúkal im peniaze. Podľa webu môže ísť aj o ďalšiu snahu hackerov zdiskreditovať HBO.

Neprehliadnite

Od televízie požadujú nepotvrdenú sumu, podľa medializovaných informácií, ale má ísť o milióny dolárov. Hackeri ich chcú vyplatiť v bitcoinoch – manažér HBO mal v e-maile tiež napísať, že predĺžený čas si pýtajú a preto, aby takú sumu v tejto mene fyzicky dokázali zhromaždiť.

Autentickosť komunikáciu na druhej strane podporuje, že do médií prišiel screenshot opäť podpísaný ako Mr. Smith. Z rovnakého účtu šli do médií dôkazy o tom, že hackeri naozaj disponujú časťou knižnice HBO a citlivými dokumentmi. HBO nekomentovalo, či ide o skutočnú komunikáciu.

Hackeri motív svojho činu odhalili 3. augusta, pár dní po úspešnom útoku. Dovtedy nebolo zrejmé, že od HBO chcú peniaze. Okrem Hry o tróny disponujú vybranými časťami seriálov ako Ballers, Room 104, Insecure či Barry.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy hackeri, HBO

Diskusia (0 reakcií)