Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HBO uvedie minisériu s Pauhofovou v deň výročia revolúcie. Pozrite si trailer

21.10.2019, 14:22 | reb | © 2019 News and Media Holding

V nedeľu 17. novembra uvedie televízia HBO šesťdielnu špionážnu minisériu Bez vedomia režiséra Ivana Zachariáša. Jej dej sa odohráva v totalitnom Československu v predvečer revolučných udalostí v roku 1989. Hlavnú úlohu stvárňuje slovenská herečka Táňa Pauhofová.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

HBO, HBO Europe

Bez vedomia je scenáristickým debutom Ondreja Gabriela, druhým televíznym počinom režiséra Ivana Zachariáša, ktorý predtým pre HBO nakrútil minisériu Pustina a šiestym seriálom producentky Terezy Polachovej, ktorá má na konte napríklad historickú minisériu Horiaci ker.

Nový seriál vznikal v koprodukcii HBO a produkčnej spoločnosti Etamp Film. Dej špionážnej drámy sa odohráva na konci 80. rokov v Česku a Anglicku.

Neprehliadnite

Nakrúcanie sa začalo vlani v októbri a prebiehalo počas 85 dní v Česku a Londýne. Na čele medzinárodného obsadenia sa v hlavnej úlohe predstaví herečka T. Pauhofová, pre ktorú ide po prvej sérii Terapie a Horiacom kre o tretiu spoluprácu s HBO Europe.

Miniséria bude aj v ponuke stremingovej platformy HBO Go. Po prvýkrát v histórii českej produkcie uvedú všetky epizódy naraz.

Sleduje situáciu pred revolúciou

Ako opisujú dej príbehu tvorcovia, postava T. Pauhofovej – Mária Skálová – je obyčajná žena, ktorá je najprv možno ľahko naivnou huslistkou a tak trochu rozmaznanou dcérou významného disidenta, no okolnosti ju donútia dospieť.

Jej manžel Viktor (v podaní herca Martina Myšičku) je aj po dvanástich rokoch manželstva stále láskou jej života a Mária si nevie predstaviť, že by o neho prišla. Keď sa to tak nečakane stane, 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy HBO, HBO Europe

Diskusia (0 reakcií)