Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HBO ide opäť riskovať s vampírmi

28.08.2008, 14:20 | Ivan Krasko | © 2008 News and Media Holding

Napriek neúspechu vampírskych seriálov v USA Associated Press nový titul HBO odporúča.

  • Tlačiť
  • 1

hbo_logo_modre.gif

Agentúra Associated Press zverejnila zoznam piatich nových seriálov, ktoré by si americkí diváci nemali nechať ujsť. Je medzi nimi aj vampírska séria z dielne HBO True Blood. Stanica uvedie novinku v USA 9. septembra, vyše rok a pol po objednávke pilotnej časti.

True Blood prichádza na trh po tom, čo tematicky podobné seriály museli byť zrušené. Na vampíroch sa naposledy popália CBS. Jej Moonlight, uvedený v sezóne 2007/2008, sa dočkal jedinej série. V skupine 18 – 49 dosiahol rating 1,8 %, čím podliezol priemer stanice o 0,8 %. CBS neprejavila záujem o druhú sériu napriek protestom divákov.

trueblood_hbo.jpg


Pri prezentácii nového seriálu True Blood americká HBO zdôrazňuje, že pochádza od tvorcov Odpočívaj v pokoji (Six Feet Under).

V minulosti Amerika neprijala ani ďalšie upírske seriály, ako napríklad Blood Ties či Blade: The Series. Prvý vydržal dve série, druhý skončil po dvanástich častiach. Najúspešnejším titulom za posledné roky je Buffy, premožiteľka upírov (Buffy the Vampire Slayer), ktorý sa vysielal sedem sezón. Širší hororový žáner vyskúšala toto leto NBC s novinkou Fear Itself. The CW má v jesennej ponuke štvrtú sériu Hrozby z temnoty (Supernatural).

Redaktor Associated Press Frazier Moore dáva divákom do pozornosti okrem Blood Ties ďalšie nové seriály káblových televízií. Sú to dramatický Sons of Anarchy, ktorý uvedie televízia FX, a komediálny Somebodies z dielne Black Entertainment Television. Okrem toho vyzdvihuje „nekáblové“ seriály 90210 a Fringe. „Bezpochyby je to najdiskutovanejšia nová jesenná šou,“ hovorí o Fringe.

Moore z AP zdôrazňuje, že pätica najväčších amerických televízií ABC, CBS, The CW, Fox a NBC prišla túto jeseň len so sedemnástimi seriálovými novinkami. Dvakrát viac ich bolo v ponuke roky predtým, vtedy sa však stanice nespamätávali zo štrajku scenáristov. Popri jesenných novinkách televízie postupne odhaľujú plány na neskoršiu časť sezóny. Najnovšie ABC potvrdila, že odvysiela päť ďalších seriálov. Zelenú dostali dramatické Castle, Cupid a The Unusuals, ako aj komediálne Better Off Ted a Single with Parents. „Sme nadšení z týchto nových šou a veríme, že perfektne doplnia našu kľúčovú ponuku,“ povedal prezident ABC Entertainment Stephen McPherson. Viac o seriáloch novej sezóny v USA.

  • Tlačiť
  • 1