Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Filmári využili MS na Slovensku, vzniká dokument o hokejistoch zlatej generácie

23.05.2019, 14:23 | Rebeka Kosečeková | © 2019 News and Media Holding

Filmová spoločnosť Attack Film začala nakrúcať dokument Zlatí chlapci. Priblížiť má príbehy slovenských hokejistov zlatej generácie s bohatou reprezentačnou kariérou aj skúsenosťami v zahraničí. Projekt koprodukuje verejnoprávna RTVS, na ktorej obrazovky by sa mal dostať na budúci rok.

  • Tlačiť
  • 1

Filmári majú momentálne za sebou niekoľko dní intenzívneho nakrúcania dokumentu, ktorý má za cieľ zvýrazniť nielen samotné úspechy slovenských športovcov, ale najmä to, čo všetko sa za ich dosiahnutím skrýva.

Súčasťou dokumentu budú rozhovory so samotnými hráčmi, ich blízkymi z rodinného kruhu aj profesionálneho prostredia aj zo zámorskej NHL a kontinentálnej KHL.

Ako približuje režisér Zlatých chlapcov Ľubomír Slivka, filmári zaostria na príbehy hokejistov ako Miroslav Šatan, Zdeno Chára, Marián Gáborík či Marián Hossa. Uvedomujú si, že v hodinovom filme nebudú schopní obsiahnuť všetkých v takom rozsahu, akí si zaslúžia. Cieľom však je komplexne zhrnúť ich význam pre krajinu a šport ako taký.

„Spravodajstva je dosť, štatistikám sa venovať nechceme. Každý vie, koľko medailí máme a koľkokrát priniesli hokejisti domov Stanley Cup,“ približuje pre Mediálne.sk Ľ. Slivka s tým, že objektívni síce budú pri historických faktoch, no veľa ich diváci nenájdu.

Využili domáci šampionát

Ľ. Slivka, ktorý sa podieľal na filmoch ako Dôverný nepriateľ či Eštebák, sa do filmu pustil kvôli tomu, že hokej považuje za fenomén. Odkaz v ňom majú zanechať tí, ktorí odchádzajú do športového dôchodku.

„Odrástla nám jedna generácia. A vracia sa zo sveta späť. Náš film nemá byť len oslavou ich úspechov, ale aj porozumením toho, čo nám dnes prinášajú. Ich ochoty pomôcť tým, ktorí majú nastúpiť na pozície, ktoré oni uvoľňujú,“ hovorí režisér. „Ako boli Ladislav Troják alebo Jozef Golonka vzormi pre nich, oni sú vzormi pre dnešnú mládež,“ dodáva.

Vo filme sa objaví 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy dokument, hokej, RTVS