Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Film Ľadové kráľovstvo 2 prekonal počas otváracieho víkendu Trhlinu

25.11.2019, 17:18 | Michal Korec

Film Ľadové kráľovstvo 2 bol dlhé mesiace vopred považovaný za jeden z najväčších kinohitov roku 2019. Hoci vo svete sa tipoval vo väčšej miere úspech Levieho kráľa a samozrejme Avengers, v našich končinách si prvý diel rozprávky vydobyl takmer kultový status a predal desaťtisíce DVD nosičov. Preto bolo jasné, že zamieri veľmi vysoko.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

kiná

Distribútor tento raz neváhal a nasadil film čo najskôr – v globálnom premiérovom víkende ako v USA alebo Japonsku (od ktorého sa čaká enormný úspech podobne ako pri jednotke).

Za prvé štyri dni videlo film na Slovensku 87 359 divákov, čo je výborný výsledok vo viacerých smeroch. Dobré čísla dosahovala najmä sobota a nedeľa, keď boli mnohé predstavenia vypredané aj v multiplexoch s viacerými sálami.

A to film nemal rekordné nasadenie v počte kín, bolo ich 70, zatiaľ čo megahity útočia zväčša na 80 a viac.

Dvojka v celom roku 2019

Úspech filmu výrazne prekonáva aj prvý diel, ktorý videlo za prvý víkend 32 412 divákov. Dvojka ju prekonala o 270 percent, čo sa dalo čakať, pretože za šesť rokov jednotke vyrástla popularita a na pokračovanie sa nahrnulo oveľa viac ľudí naraz.

Hrdinky už poznajú, sú lační po nových dobrodružstvách a nasadenie bolo veľké aj v menších mestách a jednosálových kinách.

Ľadové kráľovstvo 2 s otváracím víkendom 87 359 divákov vyfúklo druhé miesto Trhline (83 266), ktorá však ostáva najúspešnejším domácim filmom roka.

Saturn, distribútor Disneyho, získal prvé dve miesta pre seba a ešte má v zálohe 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy kiná

Diskusia (0 reakcií)