Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Fico: Na čele RTVS musí dôjsť k výmene

04.04.2017 | ČTK | Mediálne.sk

Diskusia (19 reakcií) Pravidlá diskusie

04.04.2017 | Don Quijote

Uvidíme, či RTVS, ktorá bola až doteraz pod ochranou Maďariča, ustojí útok zo strany Fica + SNS. Možno ide aj o mocenský súboj vrámci SMERu, keď sa snažia oslabiť Maďaričovu pozíciu. Necháme sa prekvapiť, ako sa bude situácia okolo RTVS ďalej vyvíjať. Každopádne za Miku sa RTVS, hlavne jej televízna časť, vcelku sprofesionalizovala a takéto vyhlásenia, zo strany politikov jej z minulosti pošramotenej povesti vôbec neprispievajú. Terajšieho riaditeľa je už treba vymeniť, ale z iných dôvodov, ako uvádza tandem Fico + SNS. Jednoducho už nemá čo ponúknuť a chcelo by to človeka s novou víziou. Obávam sa však, že do čela verejnoprávnych medií sa dostane nejaký poslušný riťolez a s kvalitou spravodajstva, i programov to pôjde dole. Čo sa týka vybraného slovníka "pána" premiéra, tak k tomu niet čo dodať.

04.04.2017 | al0

Trump, Putin, Orban, Kaczynski aj Fico maju vela spolocneho. Kazdy z nich uprimne nenavidi nezavisle media a kriticke myslenie. Takze mozme ocakavat ze z RTVS sa opat stane nastroj propagandy. Ved staci len skrtnut posledne 2 pismenka.

04.04.2017 | Andrej_sk

Nemyslim si, ze kvoli novej vizii treba menit rovno riaditela. Nemyslim tym len RTVS. Hlavne ak sme s jeho vedenim spokojni.

04.04.2017 | Emasculate

Raz darmo, to spodinove geneticke vybavenie nieje do oci bijuce len v jeho tvari a vyzore, to je sudruhova podstata.

04.04.2017 | HromBlesk

Tak už vieme kde je problém, všetko je dobre, len novinári a špeciálne RTVS je zlá. No už som si zvykol že RTVS sa dá aj pozerať...a znova si budem odvykať....

Myslím si že Erika Vincoureková má znova šancu.

04.04.2017 | Edky

Mozno by si "demokrat" judr. Fico predstavoval za riaditela RTVS dakeho kamosa...napr. Laciho Basternaka :-) Ten je podla mna idealnym kandidatom. Prosim zaradit medzi uchadzacov !!!!

04.04.2017 | Andrej_sk

Vazny este televizii neriaditeloval. Vselicomu inemu uz ano. tak mozno je to prenho.

04.04.2017 | m.jano

Velka skoda rtvs. Uprimne si myslim ze keby Mika mal sancu na este aspon jedno funkcne obdobie, mali by sme tu jednu velmi kvalitnu verejnopravnu televiziu. Ale to to zjavne vedeniu tejto krajiny neide. skoda velka skoda.

04.04.2017 | kinski

Výmena musí nastať v štátnej správe celkove. Žiadny bývalý člen KSS tam nemá čo pohľadávať. A na premiérskej stoličke tým dupľom.

04.04.2017 | južan01

Starý bolševik sa nezaprie....už bude chodiť len do "riťolezeckej " TA3 ,kde si sám kladie otázky a sám na ne odpovedá a Dolinský sa naňho súhlasne usmieva ako "teplý párok ".Kmotrík musí mať veľkú radosť z tých svojich "povoľných " moderátorov .....po každej relácii ich asi verejne pohladká pred nastúpenými kolegami.......
Strižinca a Miku musia súdruhovia zo Smeru čím skôr vymeniť ,lebo im klesajú percentá a preto potrebujú rýchlo dosadiť svojho človeka....kapitán Danko tam má vo svojom tíme Farkašovského ,ktorý sa už trasie od radosti.....

04.04.2017 | noblesa

STV by bolo treba asi aj obetovat (sprivatizovat), uz len preto aby si z nej nejaka svina nemohla robit najstroj propagandy - ako sa uz coskoro udeje. 90roky sa budu zial opakovat... no co, ludia to prestanu pozerat, a mnohi (vratane mna) aj platit.
Lebo Fico chce jedine - aby ludia zo svojho platili kampan a propagandu jeho strane. Pozabudol ale, ze nie sme v Severnej Korei. Prilis sa rozdrapuje a na to aj doplati.

06.04.2017 | Tomino12345

Niečo také, ako privatizácia verejnoprávnych médií nie je možná. Verejnoprávne médiá existujú všade na svete.

08.04.2017 | atabaz

Nezdá sa Vám, že Váš login ("noblesa") je v príkrom rozpore so slovníkom, aký volíte v texte príspevku?
Záujemcu o prečítanie si Vášho názoru odradíte vulgarizmom. To platí aj o ďalších milovníkoch takého extrémneho vyjadrovania sa spomedzi diskutérov nielen v tomto diskusnom fóre.. Nejde
o to, či podporujete tú či onú stranu politického spektra, smutné je, že asi máte dojem, že bez takého slovníka Vaše argumenty nebudú dosť presvedčivé.

Práve v súvislosti s témou, kto má aký mať vplyv v médiách, je zarážajúce, že nikto si nekladie otázku, či verejnoprávny rozhlas a verejnoprávna televízia skutočne napĺňajú očakávania občanov, poslucháčov, divákov, či tí sú spokojní s doteraz poskytovanou službou verejnoprávneho média. Viete uviesť nejaké príklady zisťovania názorov občanov v tomto smere? Zaujíma toto Miku či Viskupiča? Zaujíma to Maďariča? Zaujímajú sa o to novinári?!

Nie je dôležitá spokojnosť Miku, Viskupiča, toho či onoho politika, ale spokojnosť toho, kto je adresátom a užívateľom produkcie verejnoprávneho média. Dôležitá je spokojnosť či nespokojnosť občana - diváka, poslucháča.

04.04.2017 | ČoJaNaTo

Fico je už tak veľmi odtrhnutý od reality, až mi ho začína byť ľúto.
Toľká krivda sa mu deje. Chudáčisko samoľúbe, veď mu z toho môže prepnúť...
Alebo mu už preplo, keď nevie zdravým rozumom dôjsť na to, prečo kritika prevyšuje chválu.
Že by na to neprišiel vlastnou hlavou?

Pán premiér, zobuďte sa...!!!

04.04.2017 | oko

negativny obraz krajine robi najma robo a ansambl okolo neho.
ze sa slovensku (momentalne) ekonomicky dari, nie je zasluhou vlady.
vlada vsak zodpoveda za moralny shit v politike a spolocnosti vseobecne, prepacte sa vyraz, ale musel som to tak povedat, a tiez za mnoho premarnenych sucasnych i buducich prilezitosti na zmeny k lepsiemu, ktore sa nukali aj vdaka sucasnej globalno-ekonomickej situacii.
teda ako vzdy - privlastnuje si to, na com nema takmer ziadne zasluhy a boci od toho, cim mu smrdia ruky...

05.04.2017 | jannys

TV ZDER SD HD, a.s. pozitív bananas republikas
Hranatý pobirmovaný bradavičnatý psychopat z Banánovej republiky tam potrebuje nejakú Kapustnú hlavu, ktorá mu bude pritakávať a velebiť ho, potrebuje mať druhú Teatro-jku aj s ďalším Huhňavým ollašským...


05.04.2017 | EuroSMS

Kazdy dobry skutok bude spravodlivo potrestany. Ked konecne RTVS zacala byt pozeratelnou stanicou, pustala hodnotne zanre, bez infantilnej reklamy kazdych 10 min., spolupracovala na tvorbe novych filmov, zintenzivnila spolupracu s inymi TV a stala sa modernou stanicou. Jasne, treba potrestat vinnika uspechu. Za zrusenie Meciarovych amnestii chceme absolutnu moc, citame na pozadi. A co dalsie? Pozitivne spravy o cinnosti exekutivy, pravdu iba ak je uzitocna pre dalsi, skryty, zamer. Koho poziadavku premier vybavuje?

05.04.2017 | Jurry

Neviem ci na čele RTVS, ale na čele vlady SR rozhodne!

06.04.2017 | Sobansky

Tak najprv novinárom odporne nadáva a pred všetkými zhadzuje ich prácu a potom sa čuduje, že oni o ňom škaredo napíšu... To už je na kazajku a tapacírované steny.