Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Joj s Farmárom vyrukuje o týždeň skôr

22.04.2015, 11:30 | Martin Poláš | © 2015 News and Media Holding

Pilotnú časť novej série reality šou Farmár hľadá ženu odvysiela Joj už v aktuálnom týždni - vo štvrtok 23. apríla.

  • Tlačiť
  • 2

Pôvodne televízia s úvodnou epizódou s podtitulom Predstavenie farmárov počítala až v posledným aprílový štvrtok, napokon relácia odštartuje skôr.

Prvá časť pôjde v slote o 21:40, kde Joj vysiela sitcom Kolabs. Ten dostane avizovanú pauzu, v slote však bude v ďalšom týždni pokračovať. 

Kedy bude Farmár hľadá ženu pokračovať ďalšími časťami, nie je zrejmé. V programe do 10. mája ďalší premiérový diel nefiguruje.


Pôvodná správa 13. 4.: Farmár hľadá ženu sa vráti ešte v apríli, v slote Kolabsu

Ešte v rámci jarnej sezóny sa do vysielania dostane premiérová séria reality šou Farmár hľadá ženu. TV Joj počíta s úvodnou epizódou 30. apríla. Naopak, z programu vtedy vypadne sitcom Kolabs.

„Farmári“ sa vrátia už o niekoľko týždňov, dostanú slot v pracovnom týždni – vo štvrtok o 21:45 po seriáli Divoké kone.

V rovnakom vysielacom čase sa aktuálne na hlavnom kanáli Joj vysiela nový sitcom Kolabs. Ten však v programe Joj na 18. týždeň nefiguruje.

Aktualizované 13. 4.: Ako Joj uviedla v stanovisku, Kolabs vo štvrtkovom slote nateraz uvoľní Farmárovi miesto iba jednarozovo a s vysielaním sitcomu televízia naďalej počíta.

„Aktuálne nakrúcame ďalšie epizódy, ktoré diváci uvidia vo vybudovanom vysielacom slote vo štvrtok o 21:45 aj v máji a júni,“ povedala hovorkyňa Joj Lucia Kulihová s tým, že s výsledkami sledovanosti je televízia zatiaľ spokojná. „Avizovaná pilotná časť šou Farmár hľadá ženu jednorazovo predstaví farmárov v medajlónoch,“ dodala.

Sledovanosť pôvodne 12-dielneho Kolabsu má klesajúcu tendenciu. Tretiu časť zo štvrtka 9. apríla sledovalo v obchodne dôležitej cieľovej skupine 12 – 54 podľa informácií Mediálne.sk 135-tisíc divákov, čo Joj prinieslo trhový podiel 14,2 percenta.

Išlo o dosiaľ najnižšie čísla, druhý týždeň po sebe mali navrch Rodinné prípady, ktoré Markíza vysiela v rovnakom čase. Ostatnú epizódu scripted-reality série sledovalo 179-tisíc mladších divákov pri podiele 20,1 percenta. Aj v 12+ Joj so sitcomom zaostala, Kolabs mal dovedna 216-tisíc divákov (13,3 %), Rodinné prípady 336-tisíc (22 %).

Úvodná epizóda Farmár hľadá ženu na konci apríla má podtitul Predstavenie farmárov. Vyhradených má 90 minút, moderátorkou je tak ako v minulosti Aneta Sedlmair-Parišková.

Režisérom bude prvý raz na Joj Jan Bělohlavý, ktorý nakrúcal rovnaký formát pre českú Primu. Práve jej spracovaním sa chce Joj inšpirovať a tentoraz staviť na „soft“ verziu reality šou – romantickú, ktorá sa bude viac podobať na pravú televíznu zoznamku.

„Televízia Joj si stojí za svojím slovom a kontroverzné šou sa na naše obrazovky nevrátia, preto aj Farmár hľadá ženu bude nový a iný. Stavíme na jemnejší ‚feeling‘, vďaka ktorému šou dostane uveriteľnejší a skutočnejší nádych,“ avizovala Joj ešte vlani.

Komerčná dvojka už vysielala tri série formátu, prvú v roku 2010. Divákov pri premiére reality šou zaujala, finále prvej série malo trhový podiel v komerčnej cieľovke 12 – 54 až na úrovni 40,6 percenta. Hlavnou „hrdinkou“ relácie bola medzičasom mediálne dobre známa Martinka z Turca.

Po úspechu prvých dvoch sérií nasadila Joj v roku 2012 tretiu do sobotného prime-timeu o 20:20, v slote sa však relácii darilo menej. Po mesiaci televízi odsunula formát na 22. hodinu a hlavný vysielací čas otvárala filmami.

Aj originál Farmer Wants a Wife je postavený ako dokumentárna reality šou s farmármi respektíve hospodármi, ktorí pre ťažkú prácu nemajú čas nájsť si partnerku. Ide o formát FremantleMedia, s ktorou Joj dlhodobo spolupracuje a v tohtoročných plánoch má od nej aj programy Got Talent a My Mom Cooks Better Than Yours.

Osemnásty týždeň prinesie v prípade Joj programovú zmenu aj v nedeľnom prime-time. V poslednú aprílovú nedeľu vyvrcholí, tak ako bolo pôvodne plánované, súťaž Tanec snov. O týždeň nato 3. mája avizuje televízia o 20:30 romantickú komédiu Marley a ja.

Pozn.: V článku sme zmenili nadpis (pôvodne: Farmár hľadá ženu sa vráti ešte v apríli, Kolabs má stopku)

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Farmár hľadá ženu, Kolabs, TV Joj