Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Eurosong definitívne tento rok nebude

07.01.2011, 17:59 | Tomáš Czwitkovics | Mirka Kernová

Účasť STV Eurovision Song Contest 2011 závisela od toho, či sa vedeniu televízie podarí do piatka 12 hodiny nájsť sponzorov, ktorí súťaž zaplatia. (aktualizácia)

  • Tlačiť
  • 5

Aktualizácia: Pesničková súťaž Eurovision Song Contest tento rok definitívne nebude. Dočasné vedenie RTVS "po zvážení finančnej situácie v STV" rozhodlo, že súťaž si dá zo slovenskej strany po dvoch rokoch opäť pauzu.

"V rozpočtovom provizóriu nie je možné viac zadlžovať STV, pretože každým výdavkom, ktorý nie je krytý rozpočtom sa prehlbuje strata," uviedla RTVS v stanovisku.

"Samozrejme nie je vylúčené, že v budúcnosti sa STV k tejto súťaži opäť vráti," dodal dočasný riaditeľ STV Ľuboš Machaj.


Pôvodná správa vydaná 5. januára 2011:

eurovision_logo_cybccomcy.gif

Hoci Slovenská televízia už figuruje v oficiálnom zozname účastníkov pesničkovej súťaže Eurovision Song Contest 2011, nové dočasné nové vedenie televízie stále nie je rozhodnuté, či tam prihlášku nechá alebo nie.

Rozhodnúť sa musí do piatku 12. hodiny, kedy je deadline na prihlásenie. Problémom sú peniaze. Televízia nemá prostriedky na pokrytie súťaže. „My potrebujeme zaistiť finančné krytie súťaže. Ak nájdeme vyfinancovanie zo sponzorských zdrojov, tak STV sa súťaže zúčastní,“ povedal pre Mediálne.sk dočasný riaditeľ STV Ľuboš Machaj.

Eurovision Song Contest 2011 bude už 56. ročníkom pesničkovej súťaže, uskutoční sa medzi 10. až 14. májom 2011 v Düsseldorfe v Nemecku, domovskej krajine minuloročnej víťazky - speváčky Leny.

STV ešte pred mesiacom tvrdila, že do projektu tento rok nepôjde. V zozname účastníckych krajín na tento rok, zverejnom posledný decembrový deň, sa však Slovensko nakoniec predsa len ocitlo. Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5