Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Eurosong 2010 potrvá na Jednotke až do konca februára

07.01.2010, 16:20 | Lukáš Kočišek | © 2010 News and Media Holding

Hľadanie slovenského reprezentanta do celourópskej pesničkovej súťaže naberá rozmery SuperStar. Pozrite si futuristickú upútavku s Pycom.

  • Tlačiť
  • 1

jednotka_stv_logo.gif

Namiesto šiestich priamych prenosov až deväť. Projekt Eurovision Song Contest 2010 naberá na Jednotke STV rozmery SuperStar. Hľadanie slovenského reprezentanta, ktorý pocestuje do celoeurópskeho semifinále v nórskom Oslo, potrvá až do konca februára. Na webe zverejnila harmonogram Eurosongu.

STV si naplánovala až šesť štvrťfinálových kôl, dve národné semifinále a jedno veľké národné finále. Minulý rok bola štruktúra slovenskej časti súťaže skromnejšia, skladala sa z piatich semifinálových kôl a národného finále. Dve semifinálové kolá STV navyše pridávala dodatočne.

Verejnoprávna televízia už projekt propaguje aj v rámci self-promo blokov. "Stvoriť dokonalé dielo nebolo nikdy jednoduché. My sme však do sveta vyslali signál, že sme tu. Aj v tomto roku budeme spolu hľadať tých pravých. Bez fikcie, v reálnom svete, v reálnom čase," hovorí hlavný moderátor Martin "Pyco" Rausch vo futuristickom spote nakrútenom vo virtuálnom štúdiu STV. Dianie v zákulisí bude aj tento rok pokrývať Martin Kontúr.

Eurosong sa spomína aj v spote, v ktorom televízia ďakuje platiteľom úhrad za službu verejnosti, že aj vďaka nim môže na obrazovky Jednotky prinášať programy ako Chodili sme spolu, Pošta pre teba či práve "veľkolepú šou" Eurosong.

V programovej štruktúre Jednotky STV majú prenosy Eurovision Song Contest 2010 vyhradené približne dve hodiny a vysielať sa budú, podobne ako minulý rok, v piatky a nedele.

Viaceré krajiny vrátane Česka, Rakúska či Maďarska svoju účasť na tohtoročnom kole autorskej pesničkovej súťaže z finančných dôvodov a kvôli kríze zrušili. STV má ku kontinentálnej šou úplne opačný vzťah. Posledný ročník pokladá za veľmi úspešný a tvrdí, že do novej sezóny sa zahlásila ako prvá.

Eurovision Song Contest organizuje Európska vysielacia únia EBU, zapojiť sa môžu verejnoprávne televízie v nej združené.

Štruktúra Eurovision Song Contest 2010

• piatok 22. január - 1. štvrťfinálové kolo s 10 pesničkami - postupujú 4 skladby na základe diváckeho hlasovania
nedeľa 24. január - 2. štvrťfinálové kolo s 10 pesničkami - postupujú 4 skladby na základe diváckeho hlasovania
piatok 29. január - 3. štvrťfinálové kolo s 10 pesničkami - postupujú 4 skladby na základe diváckeho hlasovania
nedeľa 31. január - 4. štvrťfinálové kolo s 10 pesničkami - postupujú 4 skladby na základe diváckeho hlasovania
piatok 5. február - 5. štvrťfinálové kolo s 10 pesničkami - postupujú 4 skladby na základe diváckeho hlasovania
nedeľa 7. február - 6. štvrťfinálové kolo s 10 pesničkami - postupujú 4 skladby na základe diváckeho hlasovania

nedeľa 14. február - 1. semifinálové kolo s dvanástimi účastníkmi - postupuje 6 skladieb na základe diváckeho hlasovania a hlasovania odbornej poroty (50 percent diváci a 50 percent porota - ako na veľkej Eurovízii)
nedeľa 21. február - 2. semifinálové kolo s dvanástimi účastníkmi - postupuje 6 skladieb na základe diváckeho hlasovania a hlasovania odbornej poroty (50 percent diváci a 50 percent porota - ako na veľkej Eurovízii)
nedeľa 28. február - finále s dvanástimi účastníkmi - víťaz na základe diváckeho hlasovania a hlasovania odbornej poroty (50 percent diváci a 50 percent porota - ako na veľkej Eurovízii)

utorok 25. máj - Prvé semifinále v Oslo
• štvrtok 27. máj - Druhé semifinále v Oslo

• sobota - 29. máj - Veľké finále v Oslo

Zdroj: STV

  • Tlačiť
  • 1