Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Seriál Black Mirror stratil napätie. Ide o najväčšie sklamanie od True Detective

20.06.2019, 19:59 | Jozef Tvardzík | © 2019 News and Media Holding

Už titulkom sme zhodili pokračovanie seriálu Black Mirrror pod čiernu zem. Zámerne. Nečakalo sa, že piata séria bude markizácke „béčko“ od Netflixu, v ktorom britský scenárista Charlie Brooker evidentne stráca dych.

  • Tlačiť
  • 7

Aby bolo jasné pre tých, ktorí tento seriál nepoznajú. Takmer každá epizóda, ktorú po uplynulé série ponúkli, by mohla byť pokojne sfilmovaná ako celovečerná snímka. Výhodou Black Mirror je to, že diely na seba nijako nenadväzujú a odpadá tak nevýhoda klasických seriálov, ako napríklad nutnosť orientovať sa v deji.

Predošlé série boli ale ťažko stráviteľné, preto sa veľmi neodporúča pozerať dva diely za sebou. Hrozí, že sa môžete ľahko svetom technologických možností predávkovať a spánok nebudete mať príliš pokojný.

Názov Black Mirror ťaží z myšlienky, že čiernym zrkadlom je displej vášho smartfónu alebo laptopu. Vďaka podsvieteniu displeja si používateľ neuvedomuje, že vlastne neustále pozerá sám na seba. Až keď sa obrazovka vypne, na pár stotín sekúnd zazrie svoju tvár – ráno po ťažkej noci, cez deň v preplnenom autobuse, večer zhrbený na gauči.

Seriál je akási technologická dystopia, ktorá vyrába realistický horor z vedeckého pokroku a digitálneho sveta, v ktorom už žijeme. Seriál by sa mohol ľahko zaradiť do sci-fi žánru, lenže v skutočnosti je realistickým varovaním ľudstva, ktoré sledujete s nepríjemným mrazením na chrbte. 

Neprehliadnite

Keď ste fičali na drogách, marihuana je už slabá

Black Mirror „extrapoloval“ témy technologicko-spoločenských štruktúr a navrhol paralelný svet, v ktorom dokazuje, ako ľahko sa 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 7

Tagy Black Mirror, Netflix, recenzia, seriál