Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dvaja redaktori RTVS dali výpoveď pre stopnuté reportáže o Dankovi

30.01.2020, 21:03 | Mediálne.sk

Mediálny priestor tento týždeň zaplavili telefonické nahrávky medzi predsedom parlamentu Andrejom Dankom a volavkou Mariana Kočnera Alenou Zsuzsovou. Téme sa venovali viaceré slovenské médiá. Verejnoprávna RTVS skôr poskromne.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy

RTVS

RTVS informovala o kauze hneď, ako vyšla na povrch. Veľa priestoru jej však nevenovala. Nezaradila ju ani vysoko v scenári ako dôležitú udalosť dňa v hlavných televíznych správach, zbežne odznela aj v rádiovom éteri. Vo večernom Rádiožurnáli zaznela iba kratšia čítaná správa.

Téme sa venuje Omediach.com. Píše, že už v utorok o 22:00 bola pripravená plnohodnotná reportáž do večerného Rádiožurnálu. Dostala však stopku a vo vysielaní nezaznela. Rovnaký osud ju čakal v rannom bloku správ v stredu. Neodvysielali ju ani v hlavnej spravodajskej relácii rána o 7:00. Blog sa odvoláva na viaceré zdroje z RTVS.

Neprehliadnite

Ďalej píše, že rozhlasoví redaktori Michal Katuška a Erik Potocký na rannej porade oznámili, že v RTVS končia. E. Potocký to pre blog napokon dementoval. „Výpoveď som odovzdal 15. januára, takže priamo nesúvisí s udalosťami tohto týždňa. Moje rozhodnutie je však výsledkom dlhodobého výskytu podobných udalostí a atmosférou v RTVS,“ povedal pre Omediach.com redaktor.

Vedenie redakcie podľa denníka N vysvetľovalo ešte v utorok redaktorom, že nahrávka je predvolebný ťah, do ktorého by sa verejnoprávne médium nemalo nechať vtiahnuť. 

  • Tlačiť
  • 15

Tagy RTVS