Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Dobre sa pozerajte, ako Rezník vyzlieka koalíciu donaha

Názor | Voľba šéfa RTVS v parlamente na prvý pohľad vôbec nedopadla tak zle, ako mohla. Jaroslav Rezník dostal 73 hlasov a chýbal mu jediný, aby sa stal novým riaditeľom kľúčového verejnoprávneho média. Na druhom mieste skončil Václav Mika, ktorý ešte pár dní dozadu nemal mať šancu dostať sa do finále. Parlamentná matematika je v tejto chvíli neúprosná. Za súčasného šéfa V. Miku hlasovalo 53 poslancov. Nevieme menovite, kto mu to hodil, ale z verejných vyhlásení môžeme predpokladať, že išlo o všetkých opozičných poslancov mimo Kotlebovej ĽS NS plus niektorých z vládneho Mosta-Híd.

16.06.2017, 00:15 | Filip Obradovič | © 2017 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 28

Na poslednú chvíľu sa tak vyhli verejnému poníženiu za to, že ešte začiatkom týždňa chceli podporiť Michala Ruttkaya známeho z reklamnej brandže. A nie V. Miku, ktorý sa ničoho, čo by ho malo vo funkcii riaditeľa RTVS diskvalifikovať, nedopustil a navyše mal aj najlepší projekt.

Napriek tomu v tejto konštelácii by sa musel stať zázrak, aby sa V. Mika stal opäť šéfom verejnoprávneho média. Dobre to ilustruje postoj nielen Smeru a SNS, ale celej (!) koalície.

Veľkí demokrati

S prehľadom najväčšiu hanbu si v tejto voľbe šéfa RTVS pripisuje vládny Smer. Najskôr bolo ticho predsedu Roberta Fica počas útokov lídra SNS Andreja Danka na adresu ministra kultúry Mareka Maďariča pre koncesionárske poplatky. Pokračovalo to Ficovými tradične škodlivými rečami o „neobjektívnom“ spravodajstve, ktoré, mimochodom, samotní diváci vnímajú ako najdôveryhodnejšie spomedzi všetkých televízií.

Skutočne sa však nedá ospravedlniť až finiš, ktorého sa Smer na čele s R. Ficom dopustil. Dať prednosť kandidátovi, ktorého morálny ako aj profesionálny profil je, povedzme, značne pošpinený (zmluva s agentúrou Sputnik, predaj polovice portálu TASR ľuďom okolo Slavia Capital, otázne dodržiavanie etických novinárskych štandardov), nie je pri Smere ani náhodou vec nevídaná. Ale nemať problém hlasovať so stranou Mariana Kotlebu, aby takýto kandidát uspel, dosvedčuje len jedno. Miera Smeru a jeho hra na demokratov sa končí tam, kde sa začínajú jeho vlastné záujmy.

Nič neprekvapí

Je verejne známe, že J. Rezník je v prvom rade kandidát číslo jeden pre A. Danka. TASR pod vedením J. Rezníka spolu s televíziou Ta3

Dočítajte celý článok
Článok je súčasťou prémiového obsahu TRENDU. Ak ste predplatiteľom a článok sa nezobrazuje celý, skontrolujte si prihlásenie a prečítajte si rýchly návod ako získať prístup k digitálnym službám TRENDU.
Vyberte si predplatné od 3,99 €
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 28

Tagy Jaroslav Rezník, Názory, RTVS, Václav Mika