Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do Kolonády obsadil RTVS aj Magálovú či Hubinskú, známa je aj zápletka

22.08.2013, 13:51 | Martin Poláš | © 2013 News and Media Holding

Seriál prinesie príbehy z lekárskeho prostredia a v hlavnej linke boj otca a syna o jednu ženu

  • Tlačiť
  • 0

Od polovice júla trvá nakrúcanie chystaného seriálu Kolonáda, s ktorým RTVS počíta do aktuálne štartujúcej televíznej sezóny. Trinásťdielny pôvodný seriál vyrába telerozhlas vo vlastnej produkcii.

Známe je už prakticky kompletné herecké obsadenie. Hlavné postavy si zahrajú Pavel Višňovský, Marek Geišberg a Andrea Karnasová.

Do seriálu z kúpeľného prostredia však verejnoprávna televízia angažovala aj ďalších známych hercov.

rtvs_logo_oficialne

Režisér Stanislav Párnický do novinky obsadil aj Kamilu Magálovú, Mateja Landla, Hanu Gregorovú, Vladimíra Jedľovského, Kamila Mikulčíka, Janu Hubinskú či Petra Kočiša.

V ďalších úlohách sa predstavia Marián Mitaš, Ivana Kuxová, Petra Vajdová, Gabriela Marcinková, Stano Král, Ivo Gogál, Ondrej Kovaľ, Zuzana Dančiaková a Vladislav Plevčík.

Zápletka seriálu prinesie najmä netradičný ľúbostný trojuholník. Marek Geišberg si zahrá lekára Adama Bernáta, ktorý opúšťa hlavné mesto a prichádza pracovať do Zlatých kúpeľov. Adamov otec Igor (Pavel Višňovský) žije s výrazne mladšou manželkou Zuzanou (A. Karnasová), ktorú však priťahuje aj nevlastný syn Adam.

Dej sa odohráva v prostredí kúpeľov, čo naznačoval aj názov Kolonáda. Zahŕňať tak bude aj príbehy z lekárskeho prostredia a osudy pacientov. Seriál sa bude nakrúcať aj v Martine a Bratislava, najviac materiálu ale tvorcovia zbierajú v súčasnosti v Turčianskych Tepliciach v tamojších kúpeľoch a okolí.

„Zaujímavosťou je, že celý seriál sa natáča v reálnom prostredí, v skutočných bytoch či ordináciách, a nie v ateliéroch, ako to býva zvykom,“ povedala dramaturgička Dana Garguláková pre Turčianske noviny.

KolonádaZdroj: RTVS (Patrik Ratajský)

Medzi scenáristami jednotlivých častí figurujú Igor Bobčík, Scarlett Čanakyová, Katarína Uhrová, ako aj eseročka Scriptease patriaca scenáristovi Romanovi Olekšákovi.

Okrem režiséra S. Párnického sa na Kolonáde podieľa aj známy kameraman Laco Kraus. „Podmienky na realizáciu sú niekoľkonásobne ťažšie. A pre celý štáb, nielen pre mňa a pre režiséra. Osobne som ale veľmi rád, že som sa dostal znovu do exteriérov a že nie sú to seriály, ktoré sú napumpované v štúdiách a všetko je imitácia,“ uviedol L. Kraus v reportáži RTVS.

Seriál sa má vrátane postprodukcie dokončiť najneskôr do decembra, termín nasadenia do vysielania ešte nie je známy. „Zatiaľ je to predčasné hovoriť presnejšie, no malo by to byť buď koncom tohto, alebo začiatkom budúceho roka,“ povedal začiatkom augusta programový šéf RTVS Tibor Búza.

Ešte pred Kolonádou odvysiela na jeseň RTVS v premiérach seriály Sanitka 2 a Kriminálka Staré mesto 2.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)