Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Semirovi v Kobre 11 našli nového parťáka, v seriáli už predtým hral

18.08.2015, 13:35 | Martin Poláš | © 2015 News and Media Holding

Nemecká televízia RTL už uzavrela výber novej hlavnej postavy do svojho úspešného seriálu Kobra 11. Kastingom prešiel víťazne herec Daniel Roesner, ktorý bude už ôsmym kolegom Semira Gerkhana v podaní Erdoğana Atalaya.

  • Tlačiť
  • 0

Nový Semirov parťák sa bude volať Paul Renner, v seriáli sa objaví v budúcom roku v rámci novej série. 

Diváci si D. Roesnera už v seriáli v minulosti mohli všimnúť, stvárnil postavu Tacha, ktorý sa objavil spolu s kolegom Turbom v niektorých častiach Kobry. 

Mladým policajtom potom RTL chcela dať priestor aj v spin-offe, ktorý pomenovala Turbo & Tacho, no odvysielala z neho len jednu časť a pre nízku sledovanosť seriál stopla. 

D. Roesner sa teraz do pôvodného seriálu vráti, stvárni však úplne novú postavu, ktorá s Tachom nebude mať nič spoločné, informuje DWDL.de.

V aktuálnej sérii sa Kobra 11 na obrazovky RTL vracia 10. septembra, Semirovým parťákom vo všetkých dieloch bude ešte Alex Brandt v podaní herca Vinzenza Kiefera.


Pôvodná správa 5.8.: Do Kobry 11 vrátia viac humoru, Semir dostane už ôsmeho parťáka

Kultové seriály, ktoré sa vysielajú od 90. rokov, možno spočítať na prstoch dvoch rúk. Patrí k nim aj nemecká Kobra 11, ktorej sa RTL nevzdá ani po dvoch dekádach. V snahe zaujať divákov chystajú tvorcovia ďalšie zmeny, a to opäť aj v obsadení.

V roku 1995 vyhral nemecký herec Erdoğan Atalay konkurz na hlavnú postavu a komisára Semira Gerkhana stvárňuje od tretej časti až doteraz.

Semirovi kolegovia sa však striedajú ako na bežiacom páse. RTL tento týždeň potvrdila, že ani súčasný parťák, ktorého stvárňuje herec Vinzenz Kiefer sa dlho v seriáli neohreje.

Jeho postava Alexa Brandta bude v seriáli už len v najbližších deviatich častiach, ktoré nemecká komerčná jednotka uvedie v jesennej sezóne. Prvú z nich vo štvrtok 10. septembra.

Informáciu servera DWDL.de potvrdil herec aj samotná RTL. Televízia tvrdí, že v roku 2016 chce do deja vrátiť viac humoru, na ktorý boli diváci zvyknutí skôr a pramenil najmä z vtipných situácií a dialógov medzi dvojicou vyšetrovateľov.

Zdroj: RTL

Do tejto polohy sa ale poloha Kieferovej postavy nehodí – v seriáli má za sebou pošramotenú minulosť s pobytom vo väzení a jeho charakter je celkovo skôr vážnejší.

„Chceme v seriáli dostať do popredia viac ľahkosti, rola Alexa Brandt s jeho minulosťou sa pre tento smer veľmi nehodí. Preto hľadáme pre Erdogana nového kolegu s odlišným pozadím, ktoré bude zodpovedať príslušnému obsahovému zámeru,“ vysvetlil hovorca RTL nemeckému brandžovému portálu.

Televízia aktuálne dokončuje casting, v ktorom hľadá nového hlavného hrdinu. Zatiaľ jeho meno nezverejnila.

V. Kiefer do Kobry 11 prišiel v roku 2014, zahral si v dvoch sériách. Okrem neho mal seriálový Semir po svojom boku sedem ďalších kolegov. V prvej sérii začínal po boku Franka Stolteho (stvárňoval ho Jonannes Brandrup), ktorého od 10. časti nahradil André Fux (Mark Keller).

Po Fuxovej smrti do tímu diaľničnej polície nastúpil Tom Kranich (René Steinke), ktorý sa v seriáli dokonca objavil dvakrát. Medzitým pracoval Semir s Janom Richterom (Christian Oliver).

Údel smrti dostihol aj Kranicha, ktorého nahradil Chris Ritter (Gedeon Burkhard). Ani ten sa nevyhol najkrutejšiemu osudu a do služby tak musel nastúpiť Ben Jäger (Tom Beck). Na rozdiel od troch predchodcov mu scenáristi doprial odísť zo seriálu živému, miesto uvoľnil spomínanému Alexovi Brandtovi (V. Kiefer).

Kobra 11, v origináli Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei, má za sebou celkovo 282 častí. Pre RTL seriál vyrába spoločnosť Action Concept. Trhové podiely jednotlivých epizód boli v komerčnej cieľovke podľa Quotenmeter.de na jar tohto roka na úrovni 15 percent. To síce predstavuje mierne nižší priemer ako v minulosti, poklesu čísel ale čelia viaceré ďalšie pôvodné formáty televízie.

Na Slovensku Kobru 11 vysiela Markíza, na jar tohto roka uviedla v premiére časti z 19. série v popoludňajšom nasadení v pracovných dňoch. 

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)