Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

D.N.A. nakrúti pre Novu jej vlastné Mesto tieňov - Kriminálku Anděl

02.04.2008, 08:47 | Radoslav Augustín | © 2008 News and Media Holding

D.N.A. nakrúti celé Mesto tieňov pre Novu ešte raz - s českými hercami a príbehom premiestneným do Prahy.

  • Tlačiť
  • 0

dna_producion.gif

Slovenská produkčná spoločnosť D.N.A. nakrúca pre televíziu Nova kriminálny seriál Kriminálka Anděl. D.N.A. už 11. apríla uvedie na obrazovky TV Markíza dlho očakávaný prvý slovenský kriminálny seriál Mesto tieňov.

"Materiály z Mesta tieňov putovali po CME a v Nove sa veľmi páčili," vysvetľuje pre Mediálne.sk producent a konateľ D.N.A. Rasťo Šesták. Televízia Nova si cez Markízu od D.N.A. vyžiadala scenáre. "Rozhodla sa seriál adaptovať," dodal Šesták. Kriminálka Anděl tak bude českou verziou Mesta tieňov. Nova si upravila reálie a postavy, príbeh zasadila do prostredia Prahy.

cme_nova_markiza.gif

"Seriál chce zaujať modernými obrazovými postupmi, ktoré predstavia Prahu ako kozmopolitné mesto i s jeho temnými stránkami," chváli sa Nova v tlačovej správe, ktorou výrobu seriálu oznámila. Pomlčala o tom, že seriál je remakom Mesta tieňov a že ho pripravuje slovenská produkčná spoločnosť.

Desaťdielny seriál Mesto tieňov bol v D.N.A. inšpirovaný prípravou a nakrúcaním úspešnej dokumentárnej série Najväčšie kriminálne prípady Slovenska. Prípady v Meste tieňov vychádzajú zo slovenských reálií a adaptované budú aj v českom scenári.

Mesto tieňov

Zdroj: D.N.A. Production

Dej seriálu sa odohráva na oddelení všeobecnej kriminalistiky úradu justičnej a kriminálnej polície, ktorá sa zaoberá "obzvlášť závažnými zločinmi" - OZZ. Do tejto kategórie spadajú najmä masoví a sérioví vrahovia, sexuálne motivované, brutálne a úkladné vraždy.

Hlavnými hrdinami sú dvaja kriminalisti, nováčik Tomáš a jeho starší kolega Ivan. Pestrú paletu postáv dopĺňajú ďalší členovia tímu - vyšetrovatelia, forenzný psychiater, psychologička, súdny lekár a ich rodinní príslušníci.

Ambíciou seriálu je poskytnúť napínavú a akčnú zábavu. Chce mu poskytnúť plnohodnotné postavy hlavných hrdinov, s ktorými je možné sa stotožniť a prežívať s nimi ich súkromné osudy, ktoré sa často s prípadmi prelínajú.

V neposlednom rade chce pomocou filmových prostriedkov vytvoriť obraz mesta tieňov - paralelného, tieňového sveta slovenského podsvetia.

Thrillerová štylizácia napomôže vytvoriť atmosféru bez toho, aby potlačila civilnosť a dôveryhodnosť zobrazovaných slovenských reálií.

Hrajú: Marián Mitaš, Anton Vaculík, Ivan Romančík, Ladislav Hrušovský, Róbert Jakab, Ivan Vojtek, Soňa Norisová

Scenár: Roman Olekšák, Otília Jurikovičová, Róbert Zavarský, Diana Kacarová, Juraj Rayman

Réžia: Peter Bebjak, Róbert Šveda

Seriál bude s D.N.A. koprodukovať televízia Nova, s nakrúcaním sa práve začína. Procesom nakrúcania prejdú druhýkrát i režiséri Peter Bebjak a Róbert Šveda.

D.N.A. vstúpila na trh Najväčšími kriminálnymi prípadmi na Jednotke STV v roku 2006. Televízia si v zápätí po mimoriadnom úspechu objednala ďalší seriál Záhady SK. Spoločnosť pre STV vyrábala aj zábavný program Niečo za niečo. Nasledujúcu sezónu si už od D.N.A. vo veľkom objednávala Markíza, najprv to bola aj nedávno obnovená city-soap 112, neskôr Najväčšie tragédie Slovenska. Pre Joj zatiaľ vyrobila tri epizódy Nevery po slovensky.

Mesto tieňov D.N.A. prvýkrát ponúkala televíziám už v roku 2006, prvou bola STV, keďže vysielala jej Najväčšie kriminálne prípady. Televízia vtedy prípravú seriálu aj oficiálne oznámila. STV aktuálne prejavuje záujem o kriminálny seriál spoločnosti Trigon Patrika Pašša - Kriminálka Staré mesto. O svoj krimiseriál, ktorý mal byť koprodukovaný s českou Primou, prišla Joj pre právne spory jej producenta s Primou.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)