Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Disney+ začala vysielať v siedmich krajinách, no znížila kvalitu

24.03.2020, 17:55 | TASR

Spoločnosť The Walt Disney Company spustila v utorok v siedmich európskych krajinách svoju streamovaciu službu Disney+. Pre vysoký dopyt však rozhodla dočasne obmedziť šírku prenosového pásma a tým aj znížiť kvalitu ponúkaných videí. Predísť tak chce preťaženiu internetu, ktorý vďaka pandémii koronavírusu a karanténnym obmedzeniam v Európe zažíva obrovský nápor.

  • Tlačiť
  • 0

Spoločnosť Walt Disney uviedla, že šírku prenosového pásma služby Disney+ vzhľadom na zmienené obavy zníži v európskych krajinách o najmenej 25 percent, aby dokázala zvládnuť očakávaný dopyt zákazníkov.

Službu Disney+, ktorá od vlaňajšieho novembra funguje v USA, tak v dočasne obmedzenej kvalite v utorok spustila v Rakúsku, Británii, Írsku, Taliansku, Nemecku, Španielsku a Švajčiarsku.

Neprehliadnite

Medzi prvými európskymi krajinami pôvodne figurovalo aj Francúzsko, tamojšia vláda však spoločnosť požiadala o odklad a spustiť by ju tam mali až 7. apríla.

Disney službu ponúka za 6,99 eura mesačne (v Británii za 5,99 libry), pričom dúfa, že pre rodičov pracujúcich z domu a snažiacich sa zabaviť svoje ratolesti, ktoré majú pre koronavírus v mnohých krajinách nútené prázdniny, pôjde o nízky poplatok, píše AFP. Spoločnosť by chcela na trhu súperiť so službami ako Netflix, Apple či Amazon, pričom svojim zákazníkom ponúka animované klasiky, ale aj nové filmy z dielne štúdií ako Pixar či Marvel alebo aj už legendárnu sériu filmov Hviezdne vojny.

Kvalitu prenosu v ostatnom čase dočasne znížili v Európe pre bezprecedentný nápor zákazníkov aj streamovacie spoločnosti YouTube a Netflix.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy koronavírus

Diskusia (0 reakcií)