Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Disney spustí streamingovú službu v novembri. Slováci si budú musieť počkať

13.04.2019, 09:17 | reb | © 2019 News and Media Holding

Spoločnosť Disney predstavila detaily o svojej streamingovej službe Disney+. Prvotné dohady sa potvrdili, spustiť ju v USA stihne ešte v tomto roku, presnejšie 12. novembra. Do dvoch rokov by mala následne prísť aj do Európy a do Ázie. Programová ponuka internetovej televízie bude rôznorodá.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Disney

Spoločnosť oznámila aj to, koľko si od zákazníkov vypýta za mesačný poplatok. Bude to suma 6,99 dolára, pričom ročný poplatok bude predstavovať 69,99 dolára.

V porovnaní s konkurenciou bude nová internetová televízia minimálne v začiatkoch o poznanie lacnejšia. Služba Netflix stojí v USA v základnom variante 12,99 dolára mesačne, za HBO Go platia zákazníci od 14,99 dolára.

Spustenie Disney+ komentoval aj generálny riaditeľ Disney Robert Iger. „Ide o náš prvý seriózny krok v tejto oblasti. Chceme osloviť toľko ľudí, koľko je možné,“ cituje ho portál Variety.

Ako informuje USA Today, R. Iger v tomto období zároveň potvrdil, že v roku 2021 opustí svoj post a odíde do dôchodku.

Neprehliadnite

Finančná šéfka firmy tieto plány novej televízie konkretizovala. Podľa nej sa očakáva, že do konca roka 2024 má mať streamingová platforma od 60 do 90 miliónov predplatiteľov, z čoho budú dve tretiny tvoriť Američania.

Disney+ má byť postupne dostupná všade vo svete. V západnej Európe má odštartovať začiatkom roka 2020, v krajinách východnej Európy o pár mesiacov neskôr. Kedy presne príde na Slovensko a koľko eur mesačne bude tamojších zákazníkov stáť, zatiaľ známe nie je.

Simpsonovci s ušami Mickey Mousea

R. Iger na svojom Twitteri zverejnil náhľad do služby Disney+. Ako bolo známe, v ponuke nebudú chýbať „marvelovky“, projekty štúdia Pixar, spoločnosti Lucasfilm či novinky z dielne Walt Disney Studios. Všeobecne sa bude zameriavať na rodinný a zábavný obsah.

Zdroj: Twitter / Robert Iger

Či už to bude nový Dumbo, Toy Story 4, Leví kráľ alebo séria Hviezdnych vojen či Captain Marvel, programy si predplatitelia budú môcť stiahnuť a sledovať offline.

Na Disney+ budú dostupné aj

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Disney

Diskusia (0 reakcií)