Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Dikovým nástupcom v RTVS bude Rybanský, prichádza aj Chmel

13.09.2017, 13:02 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Novým riaditeľom Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky v RTVS bude Juraj Rybanský, naposledy zamestnanec tlačového oddelenia ministerstva hospodárstva, ktoré riadi vládny Smer-SD. Do RTVS nastupuje aj hovorca záchranárov Boris Chmel.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

RTVS

J. Rybanský bude novým členom vrcholového manažmentu RTVS, stane sa nástupcom Lukáša Dika na čele Sekcie spravodajstva, športu a publicistiky. RTVS potvrdila, že funkcie sa ujme od 15. septembra. L. Diko z RTVS odchádza.

Zmluvu v RTVS už podpísal aj Boris Chmel, ktorý je v súčasnosti hovorcom záchranárov. O jeho pravdepodobnom pôsobení vo verejnoprávnom médiu už Mediálne.sk pred časom informovalo. Jeho pozícia bude v televíznej časti spravodajstva, ktorej bude šéfovať. V štruktúre teda bude pod J. Rybanským. V RTVS začína oficiálne 23. septembra.

„Ďakujem za odvedenú prácu súčasnému riaditeľovi Lukášovi Dikovi a teším sa z toho, že RTVS prichádzajú posilniť skúsení profesionáli, ktorých kvality sa už otestovali v predchádzajúcom období a ktorí verejnoprávne spravodajstvo a publicistiku vnímajú ako najdôležitejšiu súčasť informačných tokov o verejnom dianí,“ uviedol na adresu posíl generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Juraj Rybanský

J. Rybanský aj B. Chmel už pre RTVS v minulosti pracovali. J. Rybanský bol od roku 1995 v Slovenskom rozhlase redaktor Rádiožurnálu, neskôr sedem rokov viedol spravodajstvo – v čase, keď rozhlasu šéfoval J. Rezník. Spravodajstvo rozhlasu v tom čase poskytovalo nadštandardný priestor vtedajšej Mečiarovej vláde a HZDS, písali Sme či Denník N v súvislosti s tohtoročnou Rezníkovou kandidatúrou do RTVS. 

V rokoch 2006 až 2007 sa J. Rybanský venoval parlamentnému spravodajstvu v agentúre SITA. V rokoch 2007 až 2012 bol vedúcim vydania Hlavných správ STV, dramaturgom Správ a komentárov ako aj diskusnej relácie O 5 minút 12.   

V roku 2011 sa J. Rybanský hlásil do konkurzu na šéfa spravodajstva v spojenom telerozhlase. Komisia vtedy ako riaditeľku centier spravodajstva RTVS vybrala Annu Sámelovú. J. Rybanský potom z RTVS odišiel na komunikačné oddelenie ministerstva životného prostredia, z neho vlani na rezort hospodárstva. 

„Napriek 5-ročnej prestávke som sa vždy cítil človekom verejnoprávnych médií, preto som sa rozhodol prijať túto výzvu. Urobím všetko pre to, aby si spravodajstvo RTVS naďalej zvyšovalo svoj kredit a bolo originálne, objektívne, vyvážené a hodnotné,“ konštatoval J. Rybanský, ktorý zároveň rokuje s ďalšími ľuďmi, ktorí by mali posilniť spravodajský a publicistický tím RTVS.

Neprehliadnite

B. Chmel, ktorý v minulosti ako hovorca záchranárov získal aj ocenenie Hovorca roka, pracoval ako novinár v denníku Sme, bol redaktorom Rádiožurnálu v Slovenskom rozhlase, šéfeditorom Pravdy či moderátorom Z prvej ruky v Slovenskom rozhlase a Správ a komentárov v Slovenskej televízii.

„Borisa poznám dlhé roky. Spolupracovali sme v Slovenskom rozhlase aj v Slovenskej televízii a vybral som si ho ako moju pravú ruku pre oblasť televízneho spravodajstva,“ poznamenal J. Rybanský.

„V mediálnom priestore sa pohybujem už 17 rokov, z toho takmer polovicu som strávil vo verejnoprávnych médiách, preto som sa rozhodol prijať túto výzvu a spolu so spravodajským tímom sa pokúsim posunúť dobre nastavenú latku ešte vyššie,“ poznamenal B. Chmel.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy RTVS

Diskusia (0 reakcií)