Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Digi TV: Áno, budeme šíriť Slovak Sport TV 2

30.07.2013, 16:50 | Martin Poláš | © 2013 News and Media Holding

Call centrum operátora neskrýva, že nový športový kanál rozšíri ponuku staníc

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Umiestnenie nového športového kanálu Slovak Sport TV 2 v službách spoločnosti Slovak Telekom v čase štartu je neisté a ani dva dni pred štartom spoločnosť informáciu bližšie nekomentuje.

Kanál však bude šíriť minimálne satelitná služba Digi TV, ktorej kúpu Telekom ohlásil v máji tohto roka. Firma Digi Slovakia, ku ktorej patrí aj kanál Digisport, zatiaľ magentovému operátorovi nepatrí, čaká sa na schválenie protimonopolným úradom. 

Pridanie športovej stanice do balíka Digi TV potvrdili na call centre Digi Slovakia. 

„Nový športový kanál plánujeme zaradiť, aj keď ešte nie je isté kedy. Malo by to byť do začiatku Premier League,“ uviedol zamestnanec firmy.

digi_slovakia_logo

Najvyššia anglická futbalová súťaž, na ktorú má televízia Slovak Sport TV exkluzívne práva pre slovenský a český trh, sa začína 17. augusta. Samotný kanál spúšťa ostré vysielanie už tento štvrtok. Momentálne vysiela bezplatne aj na webe, kde už beží krátka promo slučka obsahujúca avíza na chystané športové prenosy.

So zaradením nového kanálu do satelitného vysielania sa Digi TV možno zriekne niektorej zo súčasných staníc, kapacitu na satelite má podľa informácií Mediálne.sk vyčerpanú. Alternatívou by mohlo byť objednanie ďalšej kapacity.

Slovak Sport TV 2 totiž bude vysielať v dátovo náročnej HD kvalite, mohol by sa tak stať prvou stanicou vo vysokom rozlíšení v ponuke satelitnej televízie od Digi.

Marketingová manažérka Digi Slovakia Adriana Hosťovecká nechcela informácie o nových kanáloch ani zaradení Slovak Sport TV 2 komentovať.

Slovak Telekom by mal byť podľa skôr zverejnených informácií jediným šíriteľom plateného kanálu Slovak Sport TV 2 na Slovensku. Známe zatiaľ nie je, či druhý kanál Slovak Sport TV rozšíri aj domácu TV platformu Telekomu Magio.

Slovak Sport TV 2 bude s Digi Slovakia nepriamo spájať ešte jeden fakt - slovenský TV kanál odvysiela štvrtkové zápasy Európskej ligy slovenských zástupcov Trenčína a Žiliny súčasne s Digisportom, ktorý by sa po súhlase PMÚ mal spolu s Digi Slovakia tiež dostať pod krídla Slovak Telekomu.

Zápasy pôjdu o 17:00 respektíve 19:00 na Digisporte, na webe slovaksport.tv, ako aj prvom kanáli Slovak Sport TV, ktorý šíria aj ďalší operátori.

Vysielanie Slovak Sport TV 2 sa bude dať predplatiť aj na webe, pôvodne komunikovaný mesačný paušál bol šesť eur. V Česku, kde chce mladá športová televízia s novým kanálom akumulovať väčšinu svojho publika, zatiaľ zaradenie „dvojky“ potvrdila len IP TV platforma O2 TV.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Slovak Sport TV

Diskusia (0 reakcií)