Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Digi Sport má nové logo (aktualizácia)

17.08.2012, 15:30 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Športová televízia pri príležitosti svojho druhého výročia mení aj grafický vizuál

  • Tlačiť
  • 5

Aktualizácia: K zmene loga a grafického vizuálu športovej televízie Digi Sport došlo od 1. augusta 2012 iba v Rumunsku a Maďarsku, česko-slovenská verzia stanice sa k nim pridá v sobotu 18. augusta 2012.

Nová grafika pochádza podľa tlačovej správy z dielne anglickej spoločnosti Kemistry, ktorá sa špecializuje na zmeny imidžu televíznych kanálov. Medzi jej klientov patrili napríklad spravodajská stanica CNN, programy BBC, Channel 4, Discovery Channel, National Geographic, či česká Prima. Jej služby už využil aj výrobca mobilov Nokia alebo aerolinka KLM.

Koncept premeny pôvodného loga Digi Sport a aj celkového vizuálu vychádza podľa tlačovej správy z potrieb dynamizácie spoločnosti. "Nové logo by malo byť diskrétnejšie, s modernejšími prvkami pri zachovaní identity Digi Sport v porovnaní s ostatnými európskymi športovými kanálmi," uviedla televízia.

Už pri predchádzajúcich zmenách v grafických a vizuálnych prvkoch začal Digi Sport pridávať fialovú, tá sa objavuje už aj v samotnom logu, ktoré bolo doteraz modré s rôznymi odtieňmi.


Pôvodná správa zverejnená 16. augusta 2012

logo-digisport

Športová televízia Digi Sport zmenila počnúc 1. augustom 2012 svoje logo a nasadila do vysielania nový grafický vizuál.

Redizajn sa týka všetkých trhov, na ktorých športová stanica pôsobí - okrem Slovenska a Česka aj Maďarska a domovského Rumunska.

Materská spoločnosť RCS & RDS prostredníctvom maďarského webu MNO.hu informovala, že cieľom redizajnu bolo vybaviť televíziu modernejším a dynamickejším grafickým vizuálom. "Ide o dôležitý krok, aby sa popri kvalitnom obsahu vytvoril aj jednotný a medzinárodne silný brand," uviedol prevádzkovateľ.

digi_sport_logo_mensie

V Maďarsku sa dovtedajšie stanice Digi Sport a Digi Sport Plus premenovali na Digi Sport 1 a Digi Sport 2. Zdôrazniť sa tak má ich technická a obsahová rovnocennosť a divák by sa mal v ich ponuke lepšie orientovať.

Česko-slovenskú verziu stanice Digi Sport prevádzkuje spoločnosť Digi Slovakia. Ide o lokálnu pobočku rumunského konzorcia RCS & RDS, na slovenskom trhu pôsobí od roku 2001. Prevádzkuje tiež služby káblovej a satelitnej televízie.

Digi Sport vysiela vo verzii pre Slovensko a Česko od 14. augusta 2010 zo sídla v bratislavskej Petržalke. Grafický vizuál tak mení pri príležitosti druhého výročia svojej existencie.

Stanica je dostupná iba pre zákazníkov satelitnej služby Digi TV alebo káblovej televízie od Digi Slovakia. Medzi kľúčové akvizície Digi Sportu patrí anglická futbalová Premier League, tenisové turnaje ATP či domáca Corgoň liga.

DIGI_Sport_nove_logo

DIGI_Sport_1

DIGI_Sport_2_(1)

  • Tlačiť
  • 5