Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Digi Sport bude mať nového šéfredaktora

17.08.2016, 10:10 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

Televízia Digi Sport patriaci pod krídla Digi TV (Slovak Telekom) mení šéfredaktora. V pozícii končí René Stern, na jeho miesto od 1. septembra nastúpi Viktor Blažek, ktorý je divákom známy ako dlhoročný futbalový komentátor.

  • Tlačiť
  • 0

R. Stern odchádza z Digi Sportu na základe vlastného rozhodnutia. Ako potvrdil pre Mediálne.sk, v mediálnom prostredí zostáva, nové pracovné miesto však zatiaľ nešpecifikoval.

V Digi Sporte pôsobí od začiatkov televízie v auguste 2010. Pôvodne bol vedúcim redaktorom športového spravodajstva kanálu, v novembri 2012 bol vymenovaný za zástupcu šéfredaktora.

Miesto šéfredaktora prevzal v televízii na začiatku roka 2013, keď vymenil funkciou dočasne povereného Zdenka Ryšavého, súčasného technického riaditeľa Markízy. Predtým bol šéfredaktorom Digi Sportu Jaroslav Šišolák, ktorý televíziu opustil pre „koncepčné nezhody“ s vtedajšími majiteľmi.

R. Stern je absolventom žurnalistiky, pred nástupom do Digi Sportu pôsobil dlhé roky v rádiu ako futbalový reportér, v Slovenskom rozhlase zároveň šéfoval športovej redakcii.

Jeho nástupcom v Digi Sporte bude spomínaný V. Blažek, ktorý s televíziou dlhodobo spolupracuje ako komentátor futbalových prenosov.

V minulosti bol V. Blažek členom športovej redakcie Slovenskej televízie, neskôr šéfoval redakcii športu v spravodajskej Ta3. Zápasy komentoval aj pre bývalý Slovak Sport TV, Sport 1, TV Joj aj niekdajšiu Galaxie Sport.

Viktor BlažekZdroj: SITA

V ostatných rokoch pôsobil aj ako futbalový manažér – bol prezidentom FK Senica, neskôr generálnym manažérom Spartaka Trnava, kde skončil v tomto roku.

Digi Sport v súčasnosti prevádzkuje štyri stanice pod značkami Digi Sport 1 - 4. Televízia vlastní práva na viaceré zahraničné súťaže - okrem Ligy majstrov aj na anglickú Premier League či španielsku La Ligu. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Digi Sport, Digi TV, Slovak Telekom

Diskusia (0 reakcií)