Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Deti to vedia najlepšie v prime-time končia

20.05.2008, 08:40 | Radoslav Augustín | © 2008 News and Media Holding

Aj vo štvrtok budú na Jednotke romantické filmy. Petronela Kolevská robí prvé upratovanie v programe Jednotky.

  • Tlačiť
  • 7

jednotka_stv_logo.gif

Deti to vedia najlepšie sa už nebudú vysielať v štvrtkovom prime-time. Šou od Fremantle v internej produkcii STV sa presúva sa na sobotný podvečer po 18:35. Tam sa bude čiastočne kryť so spravodajskou hodinou komerčných televízií. Ide o prvé kroky poverenej riaditeľky programu Slovenskej televízie Petronely Kolevskej. Sledovanosť Jednotky sa STV pokúša zachrániť na úplnom konci sezóny.

kolevska_sita-1.jpg


Zrejme budúca nová šéfka programu STV Petronela Vančíková-Kolevská.

Fremantle už má s nasadením do konkurencie spravodajskej hodiny skúsenosti v prípade presunu 5 proti 5 na pracovné dni 18:45. Súťaž dokázala historicky oslabiť Televízne noviny Markízy.

Jednotka sa pokúsi urobiť zo štvrtka filmový večer. Na jún pripravuje tituly Mesiac nad Karolínou, Angels Fall, Modrý dym a Keď sa búrka skončí. Zväčša ide o televízie adaptácie titulov autorky romantických románov Nory Roberts. Jednotka už vysiela romantické televízne filmy - Daniele Steel v pondelok.

Titul Deti to vedia najlepšie (vývoj sledovanosti) sa vysiela od 10. apríla, bol posledným väčším projektom programového manažmentu Márie Sedlákovej. Začal s podielom nad 15 %, výkon sa neskôr stabilizoval na veľmi nízkych dvanástich percentách pri vyše 200 tisíc divákoch. Podľa ostatného zasadnutia Rady STV zazmluvnil manažment výrobu relácie až do roku 2009.

deti_to_vedia_najlepsie_stv-1_mini.jpg


Deti to vedia najlepšie si užili šesť týždňov v prime-time.

Zábavná rodinná súťaž úspešná po celom svete prepadáva pre konkurenciu pôvodnej dramatickej tvorby komerčných televízií, Markíza vysiela Priateľky s Ordináciou v ružovej záhrade, Joj Panelák.

Jednotke ako verejnoprávnej televízii robí úspech seriálov komerčných televízií stále väčšie problémy. Ďalšie bolestivé seriálové miesta sú utorky, druhý deň vysielania úspešnej Ordinácie v ružovej záhrade. Jednotka tu teraz vysiela reprízy Uragánu (vývoj sledovanosti) a Reportérov.

Kolevskej tip na vyriešenie situácie je návrat Reportérov (vývoj sledovanosti) na 21:00. Keďže vo štvrtok sa vysielajú filmy, na utorok sa presúva aj SOS (vývoj sledovanosti), čas pre skeč-šou bude teraz o 21:35. Či už utorok alebo vo štvrtok, oba tituly zostávajú v konkurencii Ordinácie, v ktorej prepadávali dosiaľ.

Nová šéfka programu zároveň zbavuje atraktívne večerné alebo podvečerné časy úzkoprofilových externe dodávaných finančných magazínov, namiesto toho ich bude púšťať v nedeľu dopoludnia. Poker (vývoj sledovanosti) sa presunie na 11:10, Peniaze na 11:35.

Odsunom Pokeru zo stredy večera zostáva miesto v slote po 21:55. Kolevská tam vracia reprízy dokumentárnej série Záhady SK od spoločnosti DNA Production. Dodávku nových dielov STV zastavila minulý rok.

Úzkoprofilové magazíny a neúspešné nové tituly v druhej polovici sezóny oslabili štruktúru Jednotky, ktorá je stále z jednej tretiny závislá na príjmoch z inzercie. Ranou pre výkonnosť boli aj pády relácií Reportéri a SOS. Jednotka na programové oslabenia v období bez riaditeľa v podstate nereagovala, posledné zásadné úpravy prime-time štruktúry, zväčša úspešné, urobila v decembri.

Okrem toho, že Jednotka má denne problém zaujať po 22. hodine, veľmi slabá je aj sledovanosť novej súťaže s Tiposm Čierna alebo biela (vývoj sledovanosti) v produkcii Kuul TV. Tá nateraz v štruktúre zostáva.

Zmeny sa prejavia od prvého júnového týždňa.

Štruktúry v júni

S ohlásenými zmenami všetkých troch televízií.

Utorok

utorok_junove_zmeny_2008.gif

Streda

streda_junove_zmeny_2008.gif

Štvrtok

stvrtok_jednotka_zmena_jun.gif

  • Tlačiť
  • 7