Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dátum štartu Hotela Paradise na TV Joj je známy

13.02.2012, 07:16 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

Uvedenie licencovanej reality šou sprevádza špeciálna kampaň s ústredným claimom "nikdy nevieš, čo sa stane v raji". Vo vnútri video.

  • Tlačiť
  • 0

Zdroj: TV Joj

Hotel Paradise štartuje v pondelok 5. marca 2012. Televízia Joj zverejnila termín nasadenia svojho jarného ťažiskového projektu v upútavkách či na oficiálnom webe. Uvedenie licencovanej reality šou sprevádza špeciálna kampaň s ústredným claimom "nikdy nevieš, čo sa stane v raji". 

Kampaň sa odohráva v prostredí džungle s postavou polonahej "hriešnej Evy" v hlavnej úlohe. Nalákať má na unikátne prostredie Dominikánskej republiky, v ktorej sa šou bude odohrávať. "Nakrúcali sme džungľu a raj tak, ako by mohol vyzerať podľa nás. Máme tam veľa divokých zvierat, veľa divokých mužov a hriešnu Evu," povedala pre domovský web Joj.sk režisérka hlavnej upútavky Barbora Kardošová.

Autorom hlavnej myšlienky kampane je šéf kreatívy TV Joj Ondrej Garan Hutník, výtvarný návrh pripravila dizajnérka Veronika Ličáková, kameramanom bol Peter Bencsík, produkciu mala na starosti Erika Hrdlicová a postprodukciu animátor Robo Hajdin. Nakrútený materiál sa okrem upútaviek bude objavovať aj v reklamných jingloch či zvučke a grafických predeloch v rámci samotnej šou.

Hotel Paradise je projekt čiastočne na spôsob kontajnerovej reality šou VyVolení, natáča sa však vopred, podobne ako konkurenčná Farma. Namiesto odľahlého statku súťažiaci žijú v luxusnom hotelovom rezorte, kde ich sledujú kamery. Formát má aj prvky zoznamovacej šou. Ak chcú súťažiaci ostať v hre, musia vytvoriť pár a vzťah si udržať. Komu sa totiž neujde partner alebo partnerka, zo súťaže vypadáva a v ďalšej epizóde je nahradený novým adeptom o záverečnú výhru 50-tisíc eur. Súťažiaci strávia v Dominikánskej republike až štyri mesiace.

Konkrétne nasadenie formátu ešte nie je známe. Podľa reklamného cenníka ju Joj plánuje vysielať takmer každý deň v týždni. V pondelok až štvrtok má nasledovať po Paneláku, po 21. hodine večer s 60 až 75 minútovou stopážou. V piatok by mala ísť už po 20. hodine, no v najnovších programových plánoch tento slot obsadila šou Extrémne rodiny.

V soboty bude mať Hotel Paradise po desiatej večer špeciálny subformát s dlhšou, jeden a polhodinovou stopážou. Priebeh šou v nej budú komentovať moderátori partnerského Fun rádia Milan "Junior" Zimnýkoval a Marcel Forgáč. V nedeľných slotoch šou nefiguruje vôbec. 

joj_prima_logo_loga

Od pondelka do piatka plánuje TV Joj nasadzovať reprízy programu v doobedňajších časoch - vzhľadom na možný dospelý obsah relácie to môže vyvolať zvýšený záujem licenčnej rady. Na sobotu sú naplánované pred večerným programom hneď dve reprízy.

Hotel Paradise je spoločný projekt Joj a českej televízie Prima, vyrába ho produkčná spoločnosť Kuul TV na čele s režisérom Radom Štefanovom. Stratégia spoločných ťažiskových projektov je pre stanice ekonomicky výhodná, keďže si vzájomne rozdelia náklady. V Česku pôjde šou primárne na menšej stanici Prima Love, na hlavnom kanáli Prima Family sa budú objavovať týždenné súhrny vždy v piatky po Show Jana Krause. Česká strana dodala aj hlavnú moderátorku Martinu Gavriely.

Konkurenčná druhá séria reality šou Farma štartuje na Markíze o deň skôr - v nedeľu 4. marca po Hlase Česko Slovenska. Televízia zatiaľ nezverejnila, v akých časoch bude ju bude nasadzovať štandardne. V prvej sérii v lete 2011 sa program začínal po ôsmej, respektíve deviatej hodine večer.

Originálny formát Paradise Hotel vytvorila britská produkčná spoločnosť Mentorn Media, prvýkrát sa dostal na obrazovky americkej televízie Fox, ktorá ho vysielala od júna do októbra 2003. Odvtedy vzniklo množstvo lokálnych mutácií v krajinách ako Anglicko, Dánsko, Holandsko, Izrael, Maďarsko, Nórsko či Švédsko.  

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)