Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dangl a Kraus spojili sily, pripravujú novú komédiu

19.06.2019, 09:54 | reb | © 2019 News and Media Holding

Dano Dangl a Andy Kraus spolupracujú na novom filme. Ide o komédiu so športovou tematikou s názvom Šípkari, ktorú podporil aj Audiovizuálny fond. Koprodukčná snímka, ktorú režíruje maďarský režisér, by sa do kín mala dostať v roku 2020.

  • Tlačiť
  • 2

Komédia má rozpovedať príbeh reprezentačného tímu slovenských šípkarov, ktorí sa dostanú na majstrovstvá sveta. Sú v ňom traja amatérski športovci zo zapadnutej obce.

Jedným z nich je dobrosrdečný kleptoman, ktorý v živote neukradol nič, čo by bolo preňho alebo niekomu z jeho okolia prakticky prospešné. Druhým je alkoholik, ktorý trpí v submisii svoju energickú manželku a napokon dedinský intelektuál s problémom nadviazať hlbší vzťah so ženami.

Do tímu športovcov sa omylom dostane aj psychiatrický pacient. Ten v sebe živí predstavu, že je nájomný vrah. Oživením príbehu má byť tajomná postava, ktorá sa bude objavovať pravidelne v deji.

Neprehliadnite

Scenárista A. Krausa v podklade pre Audiovizuálny fond uviedol, že pri písaní vznikli vtipné dialógy, ktoré síce majú komediálny nadhľad, no predsa v sebe podľa neho nesú aj hlbšiu myšlienku. „Takže aj divák náročnejší nebude odchádzať z kina s pocitom trápna, ale schuti sa zabaví,“ uviedol.

Podporu od Fondu získali

Producentom snímky je D. Dangl so spoločnosťou Noemo, ktorá získala podporu od Audovizuálneho fondu vo fáze vo výške 25-tisíc eur a aktuálne aj ďalšiu dotáciu 400-tisíc eurna produkciu. Celkové náklady odhadujú tvorcovia na vyše 1,3 milióna eur. 

Autorom námetu 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Audiovizuálny fond, film