Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

ČT štartuje krimi seriál Clona. Policajtku si zahrá aj Kerekes

28.04.2014, 16:00 | ČTK | Mediálne.sk

Česká televízia (ČT) v pondelok uvedie nový kriminálny seriál Clona, v ktorom Kryštof Hádek stvárňuje hlavnú postavu policajného kameramana Romana. Režisérom siedmich častí seriálu nakrúteného podľa scenára Marka Epsteina je Tomáš Řehořek. Novinka sa bude vysielať s týždennou periodicitou o 20:00.

  • Tlačiť
  • 0

V prvom diele seriálu s názvom Smrť policajta mladý kameraman svoju prácu dohodenú otcom (Jan Hartl) vníma ako jednoročnú výplň , ktorú je nútený absolvovať po neúspešných prijímacích skúškach na vysokú školu.

Pri jednej z prvých akcií sa však situácia zvrtne a banálne vyzerajúci výjazd sa zmení na tragédiu, pri ktorej pod kolesami odchádzajúceho automobilu umiera Romanov otec.

Túžba vyriešiť otcovu vraždu, napínavé policajné vyšetrovanie a Romanov vzťah ku kolegyni Lenke, ktorú stvárňuje slovenská herečka maďarskej národnosti Vica Kerekes, aj vlastnej matke (Taťána Medvecká) sú hlavnými motívmi celého seriálu.

„Bola som nesmierne šťastná , keď ma vybrali pre túto úlohu, pretože som sa pred časom neúspešne pokúšala dostať na policajnú akadémiu. Takže policajtka pre mňa vždy bolo také vysnívané povolanie. Som rada, že v seriáli môžem uplatniť nielen duševné, ale aj fyzické veci,“ povedala V. Kerekes. 

„Clona je moderná detektívka, kde akcia a profesionálna tímová spolupráca prevažujú nad deduktívnym spôsobom pátrania, pričom hlavný dôraz je kladený na osobný vývoj ústrednej figúry a jej vzťahy s ostatnými členmi tímu,“ povedal kreatívny producent ČT Jan Lekeš.

„Nejde teda o profesijnú kriminálku, ale skôr o príbeh mladého muža, ktorý sa riadením osudu ocitol v nesprávny čas na nesprávnom mieste,“ dodal.

Minulý rok začala ČT tiež nakrúcanie kriminálneho seriálu Vraždy v kruhu, ktorý sa v réžii Ivana Pokorného a podľa scenára Ivy Procházkovej inšpiroval severskými detektívkami.

„Našou ambíciou je uviesť na scénu výraznú postavu kriminalistu, na ktorom citeľne leží ťarcha vyšetrovania a často aj morálna zodpovednosť plynúca z faktu, že je mnohokrát do prípadov osobne zapletený,“ uviedol kreatívny producent ČT Jan Štern.

Vraždy v kruhu a Clona nie sú jedinými krimi seriálmi, ktoré sa v ČT pripravujú. Druhou sériou budú pokračovať aj Prípady 1. oddelenia, ktoré mali u divákov úspech.

Nové kriminálne seriály pripravuje aj televízia Nova. Ide o štvrtú sériu Kriminálky Anděl, druhú sériu seriálu Expozitura a nový seriál Polícia Modrava.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)